Bankovní půjčky stále představují jistotu

21.11.2013
Kategorie: Bankovní půjčky, Rychlé půjčky

Bankovní půjčky jsou pořád velice oblíbené, a to i když čelí silnému nátlaku konkurence z oblasti nebankovního sektoru – soukromých nebankovních firem. Mnoho lidí po nich sahá zejména z důvodu silného zázemí, pokud například žádají o půjčku u známé a veliké banky, jsou si jisti tím, že nebudou sraženi podvodným jednáním. Tyto půjčky však mají své klady i zápory.

Za jednoznačné plus je třeba považovat onu stabilitu a také výrazně nižší úrokové sazby, než u nebankovního sektoru. Ty se v případě půjček u bankovních institucí pohybují přibližně v rozmezí od 7, 8 do 15 % – a pro porovnání je vhodné zmínit, že u soukromé nebankovní firmy se běžně setkáme s dvojnásobkem.

Půjčku u banky je však těžší vyřídit, a to z důvodu větších požadavků na bonitu. Pokud ale pobíráte pravidelný plat a můžete výši svých příjmů doložit, nebudete mít se středně velikou částkou potíž.

Výhodné bankovní půjčky

Bankovní půjčkyI banky nabízející půjčky mezi sebou soupeří, jedna se snaží předstihnout druhou a nabídnout klientovi co nejlepší zázemí. Tím však lépe pro ty, kteří mají o danou půjčku skutečně zájem. Před tím, než se do banky vypravíme, srovnat bychom si měli především úrokové sazby.

Výhodné často nacházíme u Era půjčky od České Spořitelny, za zmínku pak stojí také AirBank, a. s. či ČSOB. Pěkné srovnání bankovních i nebankovních půjček nabízí například portál Půjčko.cz plný nezávislých recenzí.

Konsolidace půjček

Pokud se pouštíme do půjčky větší finanční částky či se o tuto oblast zkrátka zajímáme více, rozhodně by nám také neměl být cizí termín konsolidace půjček. A o co že se tedy vlastně jedná?

Konsolidací nazýváme děj, kdy pořízením nové půjčky s delší dobou splatnosti a nižším úročením v podstatě splácíme stávající dluhy. Jistě se jedná o okamžik, který by nikdo z nás nechtěl zažít, pokud k nutnosti konsolidace dojde, je však také dobré vědět, po jaké bance sáhnout. U Půjčko.cz proto najdete i spoustu užitečných materiálů týkajících se této problematiky.

Americké hypotéky

Americká hypotéka je poměrně známou službou, kterou poskytuje řada českých i zahraničních bank. Ve své podstatě se jedná o neúčelový úvěr jištěný zástavním právem k nemovitosti klienta.

Bance není třeba oznamovat záměr hypotéky, nabízeny jsou pak poměrně výhodné měsíční splátky – a to díky možnosti rozložení až na 20 let.

Co všechno je třeba vědět o amerických hypotékách?

Minimální výše americké hypotéky obvykle bývá stanovena na statisícovou částku, nejméně si tedy můžeme půjčit 100 000 Kč. Maximem je pak určité procentu zástavní hodnoty nemovitosti, počítat je však třeba s tím, že tuto cenu určuje smluvní odhadce banky, nikoliv odhadce náš či dokonce my sami. Délka splatnosti úvěru pak u naprosté většiny bank nesmí přesáhnout 70 let našeho věku.

Které banky poskytují americkou hypotéku a za jakých podmínek?

Všechny si zde rozhodně vypsat nestihneme, pokud to však vezmeme podle zajímavých úvěrových sazeb, zmiňme si alespoň ČSOB, GE Money či Hypoteční banku. Poslední jmenovaná nabízí právo odstoupení od smlouvy o úvěru do 14 dní od podpisu, půjčit je u ní možné minimálně 200 000 Kč a maximálně 5 milionů korun (či spíše částku do 70 % odhadní ceny naší nemovitosti). Doba splácení je ohraničena minimem 3 let, maximem se v tomto ohledu od standardu neliší a nabízí klasických 20 let. Úroková sazba se pohybuje dle doby fixace u banky od 7 do 8 %, podobné je to i u ostatních institucí.

Na tomto příkladu jsme si ukázali, že se samozřejmě podmínky americké hypotéky u všech bankovních společností jemně liší. Jako zajímavost pak zmiňme fakt, že o americkou hypotéku u banky mohou zažádat až čtyři lidé společně. Vzhledem k tomu, že je zde podmínění živobytí maximálně ve 2 domácnostech, naskytuje se tak možnost společné žádosti třeba pro dva manželské páry.

Logo pujcko.cz

Bankovní půjčky stále představují jistotu
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Bankovní půjčky stále představují jistotu
Ohodnotit recenzi

Bankovní půjčky stále představují jistotu
Ohodnotit recenzi