31.8.2013
Kategorie: Energie

Ceny palivového dříví 2013

31.8.2013
Kategorie: Energie

Spousta lidí se vrací k vytápění tuhými palivy a přechází z plynu či jiných paliv zpět k dříví, které je, alespoň zatím, stále obnovitelným a přírodním zdrojem.

Lidé počítají, že návratem k palivovému dříví výrazně ušetří a navíc, taková atmosféra posezení u domácího krbu, to je prostě idylka. Palivové dříví se stává opět nejlevnější a zároveň nejšetrnější způsob vytápění, buď v kamnech, nebo krbech.

Ceny palivového dříví 2013 – dřevo si nechte dovézt až před dům či si vyrobte polínka sami

Zájem o dřevo coby palivo se v posledních letech rychle vrací a rapidně vzrůstá, motivací je především cena. Ceny palivového dříví 2013 jsou prakticky srovnatelné s předchozími léty.

Ceny palivového dříví 2013 Cena se odvíjí od základní podstaty – jak palivové dřevo získáme. První možností je nechat si dřevo dovézt firmou, která se zabývá rozvozem palivového dříví ve Vašem okolí, připlatíte si však pohodlí. Dřevo dostanete již v kusech a nachystané, maximálně větší kousky rozsekáte.

Druhou možností je samovýroba, tedy vyrobit si palivové dříví sám. Cenově je to výhodnější, avšak zase musíte investovat čas do práce. Máte-li možnost získat dřevo, a pokud máte chuť a čas, nic Vám nebrání ve výrobě. Dřevo si pořežete, nasekáte a odvezete domů.

I ceny palivového dříví 2013 jsou ovlivněny firmou, druhem a dostupností dřeva, ceny se mohou lišit o stokoruny za prostorový metr

Jaké tedy jsou ceny palivového dříví 2013? V letošním roce, stejně jako v předchozích letech se cena odvíjí nejen od způsobu, ale také druhu dřeva.

  • v případě dovozu firmou se cena pohybuje cca 700 Kč za m3 za měkké listnaté druhy
  • jehličnaté směsi přibližně 800 Kč
  • nejdražší je kvalitní bukové dřevo

Ceny se však mohou lišit až o několik stokorun. Vždy byste se měli vejít do 1500 Kč za m3 dřeva. Levnější varianta bude sypaná, kdy Vám dřevo firma pouze vysype kdekoli, dražší bude dřevo skládané v paletách. Samozřejmě se cena různí od jednotlivých firem, je dobré si projít několik místních firem a najít si nejlevnější dovoz.

Každopádně se dřevo vrací a s ním i tradiční plápolání ohně v kamnech či krbech spolu s neodmyslitelným praskáním. Usedněte ke kamnům či krbu a nechte se hřát dřívím.

Ceny palivového dříví 2013
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Ceny palivového dříví 2013
Ohodnotit recenzi

Ceny palivového dříví 2013
Ohodnotit recenzi