26.2.2015
Kategorie: Oddlužení a exekuce

Cerd.cz – registr dlužníků online zdarma

26.2.2015
Kategorie: Oddlužení a exekuce

V České republice existují čtyři oficiální registry, které sdílejí informace o dlužnících mezi členy z řad bankovního i nebankovního sektoru. Najdeme zde i několik neoficiálních registrů. Například centrální registr dlužníků.

Při návštěvě vás úvodní stránka informuje o tom, že je Centrální registr dlužníků online zdarma – cerd.cz. A jaké služby to jsou? Můžete zdarma vložit dlužníka do databáze, dát zde návrhy konkurzů na majetek, prohlídnout si můžete živnostenský rejstřík, zkontrolovat neplatné doklady či insolvenční rejstřík.

Na druhou stranu cerd registr dlužníků online zdarma – cerd nabízí mnoho placených služeb. Za třista korun vám vystaví potvrzení o bezdlužnosti, ale ve skutečnosti vyhodíte tyto peníze oknem. Papír nemá žádnou cenu, protože jde o neoficiální registr a banky ani jiní partneři s ním nespolupracují.

Za registrem dlužníků cerd stojí americká společnost Cerd System LLC. Cerd registr dlužníků online zdarma – cerd.cz obsahuje zpravidla informace, které tam vloží občané, kteří se ve financích neorientují a myslí si, že je to jeden ze správných registrů. Registr totiž využívá i domény BRKI a NRKI, které jsou přesměrovány na tuto stránku a klient prostě vyhledává informace, případně potřebuje podat informace o dlužníkovi.

Oficiální registry mají na rozdíl od cerd registr dlužníků online zdarma – cerd.cz mnoho členů z bankovního i nebankovního sektoru a tato členská základna se neustále rozrůstá. Dalším známým registrem dlužníků je Solus, který je kontrolován při žádosti o půjčku nejčastěji. Bohužel v dnešní době se do těchto registrů dostanete i když nezaplatíte třeba deset korun na faktuře za telefon. Výmaz z registru trvá tři roky od zaplacení dlužné částky, pokud si o něj nepožádáte.

Cerd registr dlužníků online zdarma – cerd.cz se tváří jako oficiální webová stránka, která nabízí bezplatně i burzu pohledávek, registr plátců dph. Pro prohlížení některých sekcí se musíte nejdříve bezplatně zaregistrovat. Najdete zde také registr advokátů, exekurorů, černou listinu.

Lidé, kteří mají záznam v registru a chtějí si půjčit nejčastěji vyhledávají půjčky bez nahlížení do registrů dlužníků jako je Solus nebo cerd registr dlužníků online zdarma – cerd.cz. Jde zpravidla o nebankovní společnosti, které půjčují klientům peníze zajištěné nemovitostí. Při půjčování těchto peněz je potřeba jistá obezřetnost a důkladné přečtení smlouvy. Rozhodně se vyvarujte placení poplatků předem. Ve většině případů jde o podvodníky, kteří se snaží jen vylákat z lidí peníze v řádu několika tisíc korun pod záminkou poplatku za schválení půjčky nebo jako jistinu při nesplácení. Pokud si berete půjčku a banka vám nepůjčí právě kvůli záznamu v registru, neměli by jste hledat další půjčky, aby nedošlo k vašemu předlužení.

 

Cerd.cz – registr dlužníků online zdarma
Ohodnotit recenzi

2 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Cerd.cz – registr dlužníků online zdarma
Ohodnotit recenzi

Cerd.cz – registr dlužníků online zdarma
Ohodnotit recenzi