Cestovní pojištění do Chorvatska

11.7.2014
Kategorie: Nejlevnější pojištění

Každý, kdo cestuje do zahraničí, by měl v první řadě myslet na cestovní pojištění. V případě, že cestujete například do Kostariky, Tanzanie nebo Thajska, je cestovní pojištění dokonce životně nutné, protože nikdy nevíte, co se kde může přihodit.

Tento typ pojištění by měl ale náležet i k poněkud kratším trasám, například pokud hodláte v létě vyjet k nejoblíbenějšímu českému moři – Jadranu.

Stát se může cokoliv – bolavý zub, dopravní nehoda, zlomená noha nebo se dokonce bude zájezd zakoupený u cestovní kanceláře kompletně stornovat a je tak radno si jej ještě připojistit. Velká cestovka to udělá za Vás, ty menší obvykle na této proceduře chtějí ušetřit.

Cestovní pojištění do ChorvatskaCestovní pojištění se může sestávat z několika různých bodů, ale je možné se v tomto případě pojistit i jednotlivě.

Proti čemu se pojistit?

Základní položka celého seznamu je cestovní zdravotní pojištění, které garantuje zdravotní péči v případě nutnosti ošetření úrazů nebo bolavých zubů, je možné toto pojištění sjednat vždy na určitou částku.

Důležité je pak i úrazové pojištění, pro případ smrti nebo trvalé invalidity, výše pojistného plnění se pak liší pojišťovnu od pojišťovny, ale obvykle se jedná o sumu ve výši stovek tisíc až milionu korun.

Při cestách do zahraničí je ovšem důležité i pojištění zavazadel. V případě, že Vám budou zavazadla odcizena nebo o ně přijdete vlivem nějaké přírodní katastrofy, můžete dostat částku, která zpravidla nepřesahuje několik tisíc korun – ale rozhodně je to lepší než nic – a proto je dobré se pojistit i takto.

Pojištění na cesty

Další důležitou položkou na našem seznamu je pojištění odpovědnosti. Pokud způsobíte dopravní nehodu a někoho při ní ještě nádavkem zraníte, nebudete muset do konce života splácet odškodné, ale postará se o to pojišťovna – což je velice důležité pro klid na cestách do Chorvatska. Pojistit se dá i storno zájezdu, které kryje až osmdesát procent nákladů.

Cestovní pojištění do Chorvatska
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Cestovní pojištění do Chorvatska
Ohodnotit recenzi

Cestovní pojištění do Chorvatska
Ohodnotit recenzi