8.4.2014
Kategorie: Podpora státu

Co to je refundace mzdy

8.4.2014
Kategorie: Podpora státu

Možná že jen málo kdo z vás tušil, že máte jako zaměstnanec nárok na peníze i v některých situacích, kdy zrovna v práci nejste. Jde o určité výjimky v případech, kdy jste z určitých důvodů mimo pracoviště a děláte něco jiného.

Pomocí refundace mzdy vám pak zaměstnavatel zaplatí peníze jako byste pracovali a tyto finanční prostředky mu zpětně vynahradí stát.

refundace-mzdyKdy se refundace mzdy využívá

Pro mnoho lidí je obtížné si představit takovou situaci, kdy by bylo účtování refundace mzdy potřeba a využilo by se to. Takových situací je ale nemálo, možná, že i vy máte ve svém okolí někoho, kdo finanční prostředky právě tímto způsobem občas získává.

Dost častým příkladem jsou hasiči. Pokud je pracovník členem dobrovolných hasičů a musí v pracovní době právě z tohoto důvodu odejít, získává na refundaci nárok.

Podobně jsou na tom sportovci, příkladem jsou různé soutěžě či mistrovství, kde musí sportovec být.

Kdy nelze refundaci účtovat

Výpočet refundace mzdy se vypočítává opravdu jen ve specifických výjimečných případech. Neplatí to třeba tehdy, když zaměstnanec jde na odběr krve, dárcovství není pro refundaci mezd určeno. Existuje samozřejmě mnohem více takových příkladů, kdy není výpočet možný.

Refundace z pozice zaměstnavatele

Pro zaměstnavatele není refundace většinou příjemnou záležitostí. Je to další formalita navíc a její účetnictví je často složité a zbytečně komplikované. V některých případech je totiž nutné dopočítávat DPH a pak ho vracet státu.

Co to je refundace mzdy
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Co to je refundace mzdy
Ohodnotit recenzi

Co to je refundace mzdy
Ohodnotit recenzi