8.4.2014
Kategorie: Podpora státu

Dotace mladý zemědělec

8.4.2014
Kategorie: Podpora státu

Podpora státu je v mnoha oblastech ekonomiky slabší a není proto divu, že se hlavně v poslední době začali přesunovat finanční prostředky novým způsobem a peníze tak získávají i obory, které u nás zrovna boom v poslední době nezažívali.

Může jít právě o sektor zemědělství, který nebyl v poslední letech příliš zvýhodňován, právě naopak, často byli podpůrné peníze a evropské dotace na využití zemědělské plochy jiným způsobem, než výsadbou a pěstováním.

Doba se ale mění a jsou nyní prostředky i pro mladé začínající zemědělce. V oblasti zemědělství totiž působí především starší lidé a nová generace není tak silná a do zemědělství se příliš nehrne. Právě to by měli zlepšit dotace pro mladé zemědělce.

Dotace pro mladé začínající zemědělce probíhají v rámci Programu rozvoje venkova. Stát na tento dotační program vyčlenil cca 150 milionu Kč. – zdroj Dotaceagranty.cz

Dotace až milion korun

I přesto, že není na tento program vyčleněno příliš mnoho peněz, výše konečné částky dotace může být až 1 100 000 Kč. Dotace se ale nevyplácí najednou ale většinou ve dvou splátkách.

Dotace mladý zemědělecPravidla pro poskytování dotace pro mladé a začínající zemědělce

Určitě vás zajímá, jaké jsou požadavky a pravidla proto, abyste mohli finanční podporu skrze dotace na mladého zemědělce získat. Musíte především splňovat věkový limit, který je od 18 do 40 let.
Další podmínkou, která může být mnohem větším problémem je nutnost dosažení vzdělání v oboru zemědělství anebo ji od získání dotace za určených podmínek během tří let musí žadatel získat.

Jsou zde také určité požadavky na řízení podniku a zisky. Žadatel musí totiž v roce dosáhnout takového obratu, aby měl základ daně minimálně 120 000 Kč.

Peněžní prostředky z Dotace Mladý Zemědělec můžete využít různě, na nákup strojů a vybavení, na investice v rámci výroby či na nákup zemědělské půdy.

Dotace mladý zemědělec
Ohodnotit recenzi

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Dotace mladý zemědělec
Ohodnotit recenzi

Dotace mladý zemědělec
Ohodnotit recenzi