Era půjčka – schvalovací proces

11.9.2014
Kategorie: Bankovní půjčky, Rychlé půjčky

Patříte i vy mezi klienty Era portálu a využíváte služeb České Pošty/Poštovní spořitelny. Pak jistě víte, že Era má ve své zásobě množství půjček a úvěrů, které vám může nabídnout. Nejde pouze o klasické půjčky, využívat lze kromě spotřebitelského úvěru také půjčku na bydlení, kreditní kartu, kontokorent či sjednocení půjček.

Průběh u kreditní karty a kontokorentu

era půjčka procesNení to příliš dávno, co jsme si u Ery žádal o kreditní kartu (nevíte jaký je rozdíl mezi kreditní a platební kartou?), pak o další kreditku a v týdnu ještě o kontokorentní úvěr. Mám tedy zhruba přehled o tom, jak to u nich probíhá, jaký je schvalovací proces a co všechno musíte vyřídit, abyste získali půjčku.

Schvalovací proces u mé první kreditky

První kreditní karta od Ery mi byla nabídnuta po telefonu. Nabídka se mi zdála zajímavá, tak jsme se dohodli, že si připravím pár informací a další den to s operátorkou vyřídíme.

V následujícím telefonátu bylo potřeba ověření mé totožnosti pomocí občanky a možná proběhlo pár dotazů ohledně účtu. Následně jsme se pustili do vyplňování žádosti, která se skládá z několika částí.

  • Jednak jsou potřeba vaše kontaktní údaje a také údaje o bydlišti. Pokud bydlíte jinde, než kde máte uvedeno bydliště, můžete si nechat posílat výpisy tam.
  • Dále je potřeba dodat informace o počtů členů v domácnosti, jak bydlíte a jak dlouho žijete na trvalém pobytě.

Další část se týkala příjmů a výdajů. Vybírá se, zda patříte mezi zaměstnanec či podnikatele a podle toho se příjem dokládá. V případě zaměstnání jsou potřeba doklady o potvrzení příjmů od zaměstnavele, pokud jste podnikatel, bude potřeba vaše IČO a v případě doložení příjmů musíte dodat 2 orazítkovaná daňová přiznání.

Jak je to s dokládáním příjmů?

Příjmy nemusíte dokládat vždy. Pokud už jste klientem Poštovní spořitelny nějakou dobu, může se při schvalovacím procesu doložení příjmu odložit, protože vám Era navýšila limity k vašemu účtu podle obratu na kontě.

Přímo na Poště vám tenhle limit můžou zjistit, stačí si tam zajít a vyžádat si příkaz 800. Podle vašich údajů vám můžou na poště vyjet seznam limitů pro vaše půjčky, kreditky či kontokorenty.
Žádost o půjčku či úvěru u Ery není nijak komplikovaná, tedy alespoň v případě bezúčelová půjčky. U hypotečních úvěrů a půjček na bydlení bude žádost asi složitější, ale základ bude určitě stejný.

Era půjčka – schvalovací proces
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Era půjčka – schvalovací proces
Ohodnotit recenzi

Era půjčka – schvalovací proces
Ohodnotit recenzi