2.12.2013
Kategorie: Podpora státu

Evropské dotace pro podnikatele

2.12.2013
Kategorie: Podpora státu

Díky tomu, že je Česká republika v Evropské unii mohou čeští podnikatele získat další dotace na začátek i rozvoj podnikání. Evropská unie nabízí hned několik výhodných programů pro podnikatele.

Program Podnikání a inovace je určen zejména začínajícím podnikatelům a těm, co již svoji společnost rozvíjí. Zaměřuje se na tyto oblasti:

  • START: Tento program je vhodný na začátek podnikání. Díky němu můžete získat dotaci na pořízení majetku, zásob atd. Postačí, když budete mít vypracovaný kvalitní podnikatelský plán.
  • Finanční nástroje: Zaměřuje se na pořizování výhodných půjček pro začínající podnikatele.
  • Progres: Program je určen rozvíjejícím se podnikatelům. Můžete získat úvěr na projekty v oblasti energetických služeb přispívajících ke snížení spotřeby energie a ke zvýšení efektivnosti výroby.

Dále: Záruka, Rozvoj, ICT a strategické služby, ICT v podnicích, EKO-ENERGIE, Inovace, Potenciál, Spolupráce, Prosperita, Školicí střediska Nemovitosti, Poradenství, Marketing

evropske-dotaceDotace i z EU

Rámcový program Konkurenceschopnost a inovace je určen malým a středním podnikatelům pro rozvoj podnikání. Poskytuje podnikatelům dotace z EU ve formě výhodných úvěrů. Celky jsou zaměřeny na podporu inovací, technologie apod.

Jak získat evropské dotace

Hlavními body tohoto programu jsou: Eko-inovace (inovační nápady, které pomáhají chránit živ. prostředí), Inteligentní energie (pro firmy zabývající se problematikou úspory energie), Politika informačních a komunikačních technologií.

Na podporu výzkumu a vývoje jsou zde programy Alfa, Beta a Omega. Tyto programy jsou vypisovány Technologickou agenturou ČR.

Evropské dotace pro podnikatele jsou určeny inovativním společnost, kterým pro realizaci nápadu chybí finance. Nejsou tedy určeny jako náhražka neúspěšného podnikání.

Report o dotacích na ČT 24

 

Evropské dotace pro podnikatele
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Evropské dotace pro podnikatele
Ohodnotit recenzi

Evropské dotace pro podnikatele
Ohodnotit recenzi