31.1.2015
Kategorie: Nezařazené

Financování bydlení v roce 2014

31.1.2015
Kategorie: Nezařazené


Loňský rok přinesl po delší době oživení realitního trhu a ruku v ruce s tím i vyšší zájem o pomoc s financováním stavby, koupě nebo modernizace bydlení. Rok 2014 byl výrazným milníkem v historii Českomoravské stavební spořitelny.

Liška zaznamenala velmi výrazný nárůst ve všech sledovaných ukazatelích – např. v počtu uzavřených smluv, ve výši cílových částek, v objemu poskytnutých úvěrů atd.

Milion úvěrových smluv ze stavebního spoření

Od doby svého vzniku uzavřela ČMSS už přes milion úvěrových smluv a poskytla díky nim 342 miliard korun na pořízení nového nebo modernizaci starého bydlení. V loňském roce

Liška svým klientům na bytové potřeby 32 580 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 23 miliard korun.

Od ČMSS byl v loňském roce každý třetí úvěr na bydlení.

Oživení oblasti financování bydlení a trhu s nemovitostmi

Úvěry na bydleníV roce 2014 došlo konečně po několika letech ke zvýšení zájmu o pořízení vlastního bydlení a o jeho financování prostřednictví stavebního spoření, úvěrů a hypoték.

Nejvíce byly požadovány úvěry na rekonstrukce a modernizace, a to 44 %. Nejvíce prostředků bylo využito na nákup domu či bytu (37 %).

Vladimír Staňura, předseda představenstva ČMSS, uvádí: „Stavební spoření je považováno za velmi vhodný instrument pro rekonstrukce a modernizace. Tato oblast zůstává stěžejním pilířem činností v oblasti financování bydlení pomocí stavebního spoření.“

Stále se zvyšuje zájem o rekonstrukce

Podle nejnovějších průzkumů plánuje přes 63 procent obyvatel České republiky v blízké budoucnosti rekonstrukci bydlení. Nejčastěji se modernizace týkají kuchyně a koupelny, bytového jádra v panelákovém bytě nebo výměny oken.

Liška připravila úvěry na rekonstrukci jak pro své klienty, kteří již mají uzavřenou smlouvu o stavebním spoření, tak pro nové zájemce, kterým může poskytnout překlenovací úvěr až do výše 500 000 bez zajištění.

Financování bydlení v roce 2014
Ohodnotit recenzi

2 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Financování bydlení v roce 2014
Ohodnotit recenzi

Financování bydlení v roce 2014
Ohodnotit recenzi