31.8.2013
Kategorie: Oddlužení a exekuce

Jak se dostat z dluhů?

31.8.2013
Kategorie: Oddlužení a exekuce

Pro každého z nás je určitě nepříjemné mít jakýkoliv dluh. Někteří nemohou klidně spát, pokud nemají všechny své půjčky splacené, jiní dělají všechno pro to, aby spláceli úvěry co nejrychleji, a vezmou si třeba na krk další zaměstnání, do kterého docházejí po večerech. Jak se dostat z dluhů?

Z dluhů se lze dostat vlastně překvapivě snadno, stačí požádat o oddlužení příslušné státní orgány a vyhlásit svůj osobní bankrot. Pokud nespadáte do kolonky podnikatel, postačí podat návrh na insolvenci, který začne být ihned řešen.

Pomoci by vám v tomto směru měl i vyškolený odborník, požádejte proto o pomoc svého právníka.

V případě, že soud vyhoví vašemu požadavku, nastane pro vás poněkud krušných pět let, kdy musíte na splácení dluhu odevzdat vše kromě životního minima. Do toho se řadí nejen klasické příjmy ze zaměstnání, ale například i případné dědictví nebo dary.

Otázku, jak se dostat z dluhů, mohou pomoci vyřešit i některé banky. Ty totiž nabízejí takzvanou konsolidaci půjček, neboli jejich sloučení do jedné.

Jak se dostat z dluhů?Často budete splácet menší objem financí a splátkový kalendář se výrazně zmenší, ale záleží samozřejmě na individuální dohodě s bankou.

Ta totiž všechny vaše dluhy převezme a sloučí v jeden, jakékoliv poplatky, které plynuly z toho, že máte sjednáno více nesplacených úvěrů tak zmizí.

Poplatek za vedení úvěrového účtu může měsíčně dosáhnout klidně i jedné stokoruny a něco takového není zrovna veselé, zvláště pokud máte takových úvěrů více.

Jak se dostat z dluhů? V dnešní době, jak jsme si již naznačili, je to poměrně snadná záležitost. Insolvenční řízení je určitě vhodné pro všechny, kteří dluží třeba i půl milionu korun a nedokáží vše z běžného platu včas splácet a hrozí jim exekuční řízení.

Jak se dostat z dluhů?
Ohodnotit recenzi

3 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Jak se dostat z dluhů?
Ohodnotit recenzi

Jak se dostat z dluhů?
Ohodnotit recenzi