Jak si vybrat správnou půjčku

5.11.2014
Kategorie: Bankovní půjčky, Půjčky do výplaty, Rychlé půjčky

V dnešní uspěchané době se každý může dostat do finanční tísně a tuto situaci potřebuje vyřešit. Na trhu se v posledních letech objevilo spoustu společností nabízející úvěry.

Jak se mezi nimi orientovat, nenapálit se a jak si vybrat tu správnou půjčku? Úvěry lze rozdělit několika způsoby a vy si tak můžete udělat obrázek o současné nabídce půjček a úvěrů.

Půjčit si raději od banky?

Klasické nejstarší dělení úvěrů je na bankovní a nebankovní. Obecně lze říci, že půjčky které nabízí bankovní domy, se vyznačují nižším úrokem a RPSN.

Potencionální žadatelé jsou masírováni reklamou v mediích. Každý jistě zná reklamní spoty v televizi, kdy před televizními novinami spatříte několikrát reklamu od AirBank, která poukazuje na výhodnost svých produktů oproti klasickým zavedeným bankovním domům.

Jen pro představu, okolo roku 2010 byl běžný úrok u spotřebitelského úvěru okolo 15%.

Vstupem nových hráčů na Český trh, začala cenová válka v půjčkové oblasti a nově vzniklé banky se chlubí podstatně nižšími úroky. Například mBank uvádí na svých stránkách úrok u bezúčelové půjčky 9,9 procentních bodů.

Na toto musela zareagovat i konkurence a finanční náročnost úvěrů je cenovou válkou bank. Pokud uvažujete o půjčce v bance, doporučujeme hledat úrokovou sazbu pod 10%.

Nebankovní společnost neznamená vysoký úrok!

jak-si-vybrat-pujckuPůjčit si za slušné peníze se dá i v nebankovním sektoru. Je třeba však dobře prostudovat podmínky, za kterých je vám subjekt schopný půjčit.

Úrok udávaný v procentech nemusí být konečný náklad na půjčku. Každý, kdo půjčuje peníze, je povinen uvádět RPSN (roční procentuální sazba nákladů).

Ta vám mnohem lépe ukáže o kolik půjčku za jediný rok přeplatíte. Společnosti jako Home Credit nebo Cetelem půjčují za obdobných podmínek jako banky a dokonce získání úvěru, tedy prokázání bonity žadatele, je zde mnohem snažší.

Krátkodobé online půjčky před výplatou

pujcky-bankovni-nebankovniVelký boom zažívají tzv. půjčky před výplatou do 5000. Zde je potřeba si uvědomit, že někdo vám půjčí nižší obnos na krátkou dobu, zpravidla do měsíce, ale za to požaduje mnohem vyšší úrok.

V tomto segmentu se běžně uvádí RPSN na stovky i tisíce procent. Jelikož si ale půjčujete na velmi krátkou dobu, půjčenou částku přeplatíte jen o několik stokorun.

Samozřejmě v případě neschopnosti splatit tento dluh může dojít k nemilé situaci a vzhledem k vysokému úroku se klient může dostat do nepředstavitelné dluhové spirály.

Zde je vhodné se zamyslet, zda opravdu půjčka je nutná a především mít jistotu jejího budoucího splacení v termínu.

Jak si vybrat správnou půjčku
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Jak si vybrat správnou půjčku
Ohodnotit recenzi

Jak si vybrat správnou půjčku
Ohodnotit recenzi