25.11.2013
Kategorie: Energie, Spoření a úspory

Jak ušetřit na srovnání cen energií pro domácnost

25.11.2013
Kategorie: Energie, Spoření a úspory

Ceny energií každým rokem pravidelně rostou a pro mnoho domácností je to problematický výdaj, který jim značně narušuje jejich rozpočet.

Elektřinu či plyn využívá většina z nás ke každodenním účelům a i když mají dnešní přístroje nižší spotřebu, stále je spotřeba v celkovém součtu nemalá, bohužel zde většinou nemáme příliš mnoho možností jak ušetřit, pokud se nechceme omezovat a začít myslet na každou korunu. Existuje nějaké rychlé a snadné řešení tohoto problému?

U některých domácností může mít cenu analýza vlastních výdajů. Můžete tak zjistit, v čem je problém a kudy vám unikají peníze. Občas se může stát, že zateplení či výměna plynového kotle vám můžete ušetřit více než 10 % z celkových výdajů v tomto sektoru a to už se vyplatí.


Chcete ušetřit na energiích? Udělejte si srovnání cen plynu!


Někdy je ovšem problém jinde – často jsou poplatky za energie tak vysoké, protože jste si v minulosti zvolili špatné dodavatele a ti mají ceny vyšší, než konkurence na trhu.

Díky tomu, že se trh s energiemi uvolnil a vy už si tak nemusíte vybírat dodavatele, kterého vám navrhne stát, ale můžete si vybrat z mnoha subjektů, které vám plyn či elektřinu dodají.

Kde najít nejlevnější dodavatele energií?

Jak ušetřit na srovnáníV dnešní době je dodavatelů velké množství a ne každý o všech ví. Bohužel často právě ti méně známější mají výhodnější nabídky a nižší ceny.
Dalším problémem při hledání nejvýhodnější nabídky je to, že jako klient těžko zjistíte, kolik byste vlastně u daného dodavatele platili při sjednání smlouvy.

Jejich stránky většinou neobsahují přehledné kalkulačky ani ceníky.

Řešením může být ale srovnávač energií. Jedná se o online nástroj, který umožňuje zákazníkům snadno a rychle porovnat ceny plynu a elektřiny online. Zadáním několika informací o vašem dosavadním rozpočtu a využití energií zjistíte, zda je zde možnost úspory a o kolik levnějšího dodavatele energií můžete najít.

Článek byl vytvořen ve spolupráci s www.uspornadomacnost.cz.

Jak ušetřit na srovnání cen energií pro domácnost
Ohodnotit recenzi

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Jak ušetřit na srovnání cen energií pro domácnost
Ohodnotit recenzi

Jak ušetřit na srovnání cen energií pro domácnost
Ohodnotit recenzi