Jak založit s.r.o. podle nového zákona o obchodních korporacích

28.5.2014
Kategorie: Zakládání společností

Pokud chcete založit novou společnost s ručením omezením, měli byste přihlédnout k aktuálním změnám v české legislativě, které nastaly s účinností nového Občanského zákoníku v lednu 2014.

Dle zákona o obchodních korporacích máte k založení s.r.o. mnohem výhodnější podmínky než kdy dříve. V minulých letech se na podporu podnikání v naší zemi příliš nemyslelo, toto by mohla být první světlá vlaštovka lepší bdoucnosti.

Aktuální změny v roce 2014

Jak založit s.r.o.Nejnižší možný základní kapitál, který je třeba coby počáteční investice, byl ze zákona snížen na symbolickou jednu korunu – dříve byla limitní částka stanovena na rovných dvě stě tisíc korun, což mohlo být například pro studenty, kteří teprve rozjíždějí své vlastní podnikání nebo drobné živnostníky přeci jen trochu problematické.

Zákon nicméně ošetřuje i případy, kdy by se této záležitosti pokoutně zneužívalo a myslí i na ochranu věřitelů, kteří se tak nemusí bát o svoje vložené peníze.

Počáteční vklad nemusí být, alespoň v případě veřejných obchodních společností, tvořen vždy jen financemi, může jít také o provedení určité práce či služby.

Nová pravidla pro společníky

Podnikání obchodní společnosti je tak od začátku tohoto roku poměrně dost zjednodušené, navíc můžete vytvořit více různých druhů podílů, včetně využití takzvaných cenných papírů.

Od Nového roku také není třeba, aby společník veřejné obchodní společnosti musel bezpodmínečně splnit podmínky, které jej opravňují k řádnému podnikání.

Právní změny, které přichází s novým občanským zákoníkem, mohou být alespoň zpočátku poměrně nepřehledné. Týkají se vlastně každé stránky běžného občanského života, upravují jak sousedské vztahy, tak i dědické právo a mnoho dalšího. Využít můžete i několika veřejně dostupných přehledných brožurek, které shrnují nejdůležitější změny, jež by se Vás mohly alespoň částečně dotýkat.

Jak založit s.r.o. podle nového zákona o obchodních korporacích
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Jak založit s.r.o. podle nového zákona o obchodních korporacích
Ohodnotit recenzi

Jak založit s.r.o. podle nového zákona o obchodních korporacích
Ohodnotit recenzi