Jak získat Bitcoin – koupit nebo těžit?

1.1.2014
Kategorie: Investiční poradenství

Kryptoměny, mezi které patří právě Bitcoin, byly ještě donedávna mnoha lidem skryté a málokdo vůbec tušil, že něco takového existuje. Bitcoiny byly spojovány hlavně s platbami na síti TOR, kde se jimi dali platit ilegální věci. Dnes je z něj však silná investiční možnost, přestože už nejspíše nejlepší chvilka pro investice byla.

Bitcoin je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná digitální peněžní měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je právě jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.

V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. – zdroj WIKI

Důvodem proč je Bitcoin slavný až v poslední době je to, že jeho hodnota oproti dolaru značně stoupla a nyní (1.1. 2014) je aktuální kurz Bitcoinu zhruba 15 000 Kč. V jeho začátcích se hodnoty pohybovali v desítkách korun, ale až donedávna hodnota rostla. V prosinci došlo k pádu skoro na polovinu a hodnota bitcoinu spadla zhruba z 1000 USD na 500 USD.

Způsoby, jak získat Bitcoin

Jak získat BitcoinV začátcích, kdy neexistovalo tolik tržišť s touto virtuální měnou se Bitcoin těžil. Těžba probíhá na výkonných serverech.

Uživatelé – těžaři, kteří se snaží získat bitcoiny tímto způsobem na svém počítači řeší složité úlohy z nichž každá další je těžší, takže získávání dalších a dalších bitcoinů je obtížnější. Navíc je počet bitcoinů omezený na asi na 21 milionů, čímž je jeho hodnota zase vyšší.

Můžete se tedy pokusit Bitcoin těžit, stačí si nainstalovat do svého počítače vhodný software a založit si Bitcoin peněženku.

Dalším způsobem je koupě Bitcoinu. Existují internetová tržiště, kde si lze Bitcoin zakoupit. Mezi taková tržiště patří například https://btc-e.com, kde koupíte i další kryptoměny jako Litecoin či Namecoin.

Investice do Bitcoinu je už dnes kvůli vyšší ceně pro všechny nesnadná, ovšem alternativní virtuální měny jsou stále dostupné za relativně nízké ceny a dají se získat snáze, než Bitcoin, takže možnost je zde.

Další info:

http://objevit.cz/bitcoin-btc-t22760

 

Jak získat Bitcoin – koupit nebo těžit?
Ohodnotit recenzi

4 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Jak získat Bitcoin – koupit nebo těžit?
Ohodnotit recenzi

Jak získat Bitcoin – koupit nebo těžit?
Ohodnotit recenzi