Jak získat levnější povinné ručení?

30.3.2014
Kategorie: Nejlevnější pojištění

Jedním z nemalých výdajů, které zatěžují rodinný rozpočet, jsou úhrady na nejrůznější pojistky. Pojištění před rizikem je většinou vždy potřeba, ale ne u každého typu pojištění musíte platit tolik peněz.

levnější povinné ručeníNapříklad u zákonného pojištění vozidla můžete relativně snadno ušetřit každý rok až několik tisíc korun a přitom to není nic nemožného ani náročného.

Důvodem, proč lze najít levnější povinné ručení je to, že většina lidí nemá sjednanou pojistku na auto podle ceny, ale například proto, že u dané pojišťovny má pojištěná auta celá rodina anebo pojištění sjednával prodejce vozidla.

Skoro vždy se dá ale nalézt levnější povinné ručení, stačí jenom dobře projít ceníky pojišťoven a vybrat si výhodnější variantu. Bohužel ceny za pojištění vozidel, ať už jde o povinné ručení anebo havarijní pojištění, nejsou stejné ale liší se u každého řidiče a vozidla podle několika faktorů.

Jak se počítá cena povinného ručení

Abyste si mohli určitě cenu povinného ručení, je potřeba mít speciální kalkulačku pro výpočet povinného ručení, kterou naštěstí můžete najít online.

Dále je potřeba mít údaje o vozidla, ovšem stačí jen ty základní. Pro určení cen a pro možné porovnání cenových nabídek pojištění musíte znát:

  • Objem motoru
  • Výkon
  • Rok výroby
  • Hmotnost vozidla
  • Palivo

vypocet-ruceniDále je potřeba uvést také údaje o provozování vozidla a o vlastníkovi.

Cena za pojištění je totiž vyšší například ve městech, kde je mnohem větší riziko případné nehody. Pokud tedy žijete v Praze, počítejte s tím, že za pojištění budete platit mnohem více než někde na vesnici.

Důležitým faktorem, který může určit koncovou cenu za povinné ručení je bonus nebo malus. Bonus získáváte v případě, že jezdíte dlouhodobě bez nehod.

Malus naopak dostanete v případě, že dojde k pojistné události, v takovém případě ztrácíte slevu získanou právě za bonusy a platíte za pojištění více.

Kde najít levnější pojištění

Jestliže nechcete platit za pojištění vašeho automobilu zbytečně mnoho peněz, můžete využít nabídku levnější pojišťovny. Abyste zjistili, která pojišťovna právě vám nabídne extrémně levné povinné ručení, potřebujete využít služeb s porovnáním ceníků.

Takové srovnání najdete například na stránkách společnosti Salve Finance a.s., kde srovnávají nabídky od dostupných pojišťoven.
Kromě levnějšího povinného ručení si na tomto webu můžete vyhledat také výhodné ceny pro havarijní pojištění anebo třeba pojistku na cesty.

Jak získat levnější povinné ručení?
Ohodnotit recenzi

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Jak získat levnější povinné ručení?
Ohodnotit recenzi

Jak získat levnější povinné ručení?
Ohodnotit recenzi