Je Aliexpress podvod?

27.3.2014
Kategorie: Katalog firem, Nezařazené, Spoření a úspory

Možná, že už někteří z vás objevili zajímavý čínský obchod Aliexpress.com, kde můžete nakoupit skoro cokoliv za velmi výhodné částky. Ceny jsou zde tak nízké, že to často vypadá, jako by se jednalo o podvod. Díky moderním platebním způsobům a podmínkám této služby to tak ale vůbec není.

Proč nejde o podvod?

Aliexpress nefunguje jako samostatný e-shop, ale nabízí množství produktů od různých dodavatelů z Asie. Předtím u nich bylo kvůli platbě předem nakupování rizikové, dnes je ale díky nákupům přes Aliexpress vše bezpečné.

Peníze totiž vždy platíte přímo Aliexpress a peníze se tak ke skutečnému prodejci nedostanou dříve, než potvrdíte, že vám poslal to správné zboží a že dorazilo v pořádku.

Jestliže by došlo k tomu, že vám zboží nepošlou, nemusíte se bát podvodu a prostě u Aliexpress označíte nedoručení a dojde k vrácení peněz.

Recenze a zkušenosti z nákupu

aliexpress-ceskyJá osobně jsem na tomto internetovém asijském obchodě nakupoval už několikrát. Vše je vždy v pořádku, objednám si zboží, specifikuju prodejci jaké chci barevné varianty.

Peníze jsem posílal jednou převodem z bankovního účtu, trvalo to ale docela dlouho a také jsem musel platit poplatek v hodnotě pár set korun, proto už raději využívám služeb Western Union.

Musím sice jezdit na pobočky Western Union do Brna, ale vyplatí se mi to, poplatky jsou mnohem nižší a hlavně je platba okamžitá, takže prodejce začne ještě v ten den připravovat objednávku a chystat balík k doručení pro mě.

Od zaplacení to většinou pár dnů trvá, předpokládám, že prodejce zboží kupuje jinde nebo si to nechává vyrobit. Pak dochází k odeslání balíku a přes DHL nebo Fedex jde zboží je ke mě.

Je Aliexpress podvod?
5 (100%) 1

19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Je Aliexpress podvod?
5 (100%) 1

Je Aliexpress podvod?
5 (100%) 1