31.8.2013
Kategorie: Energie

Kamna na dřevěné brikety

31.8.2013
Kategorie: Energie

Kamna na dřevěné brikety si v posledních letech hojně pořizují lidé, kteří chtějí topit ekologicky. Výhody těchto kamen jsou zcela zřejmé, jedná se o ekologicky šetrné palivo s velmi vysokou výhřevností, které se vyrábí bez jakéhokoliv pojiva.

Kromě toho, že výrazně snížíte náklady na vytápění interiéru (25 kilogramů briket vyjde jen na zhruba stokorunu) očekávejte i naprosto minimální množství popele a snadno manipulovatelnost s briketami. Takže co chtít více?

Je pravdou, že dřevěné brikety lze spalovat prakticky v každém kotli (např. Dakon), nejlepšího efektu ale dosáhnete v případě, že použijete takzvaný kotel na dřevoplyn, který garantuje nejvyšší možnou výhřevnost. Pokud ale vlastníte i kotel primárně určený na dřevo či uhlí, určitě by s briketami neměl nastat ani ten nejmenší problém.

Dřevěné brikety jsou vlastně solidní náhražkou fosilních paliv, do kterých patří například i klasické uhlí. Vyrábí se jednoduše – dřevo listnatých stromů se vlastně lisuje.

Brikety jsou vyráběny ve tvaru válce či případně i kvádru a jsou baleny do bezpečnostních folií, které zaručí, že brikety budou ochráněny jak před mechanickým poškozením, tak i před agresivní vlhkostí, která by mohla podstatně snížit jejich kvalitu.

Kamna na dřevěné briketyKrbová kamna na dřevěné brikety se rozhodně hodí na každou chatu nebo jiný rekreační objekt, topit v nich ale můžeme i v rodinných domech. Pokud jsou brikety opravdu kvalitní, dokážou hořet a žhnout až čtyři hodiny.

V posledních letech se na tuzemském trhu objevují i zajímavé náhražky palivového dříví či dřevěných briket, jako jsou brikety vyráběné z rašeliny nebo obilí. Ty mají zhruba podobnou výhřevnost jako dřevěné brikety, ale spalovat se často dají jen ve speciálních kotlích.

Topení v kamnech na dřevěné brikety je jednak ekologické, ale i poměrně dost levné, vy o tom ještě nepřemýšlíte?

Kamna na dřevěné brikety
Ohodnotit recenzi

4 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Kamna na dřevěné brikety
Ohodnotit recenzi

Kamna na dřevěné brikety
Ohodnotit recenzi