Krátkodobé povinné ručení

6.11.2013
Kategorie: Nejlevnější pojištění

Povinné ručení je povinným pojištěním pro každého majitele motorového vozidla. Je dáno ze zákona a při jeho nesjednání může mít majitel velké problémy.

Obvykle se sjednává na jeden rok, ovšem jsou situace, kdy potřebujete pojištění na kratší dobu, třeba na dovolenou. Přesně k tomuto účelu je určeno krátkodobé povinné ručení, které je poskytováno na maximálně 1 rok, tedy 12 měsíců.

Krátkodobé povinné ručení lze uzavřít u mnoha pojišťovacích společností a často za velmi výhodné ceny.

Sjednejte si krátkodobé povinné ručení třeba na měsíc, nebo jen na 14 dní

Krátkodobé povinné ručení je výhodné v řadě situací, například pokud se chystáte plánovaně někam pryč a vozidlo nebude využíváno, netřeba sjednávat ručení na dlouho dobu, ale sjednáte si jej pouze na potřebnou dobu.

Například pokud víte, že za 3 měsíce odjedete na rok pryč do zahraničí, sjednáte si krátkodobé povinné ručení na 3 měsíce, tedy když budete vozidlo využívat.

Netřeba tak platit ručení za celý rok. Plaťte jen dobu, kdy vozidlo skutečně využíváte. Některé pojišťovny umožní sjednat krátkodobé Krátkodobé pojištěnípojištění auta i na 14 dní!

Krátkodobé povinné ručení u mnoha pojišťoven, vyplatí se srovnávat

Pře uzavřením povinného ručení nebo havarijního pojištění je dobré si projít nabídky jednotlivých pojišťoven a zjistit tak nejvýhodnější podmínky pro Váš typ vozidla.

Srovnání se vyplácí, můžete i pro krátkodobé pojištění vozidla ušetřit nemalé částky. Na internetu jsou dostupné nejrůznější srovnávače povinného ručení, díky kterým si přesně spočtete cenu podle typu, využití, značky a roku výroby vozidla.

To vše a také další jsou ovlivnitelné parametry koncové ceny ručení. Krátkodobé povinné ručení se určitě vyplatí v řadě případů, netřeba platit automaticky za celý kalendářní rok, třeba když jedete jen na nějaký čas do zahraničí.

Krátkodobé povinné ručení i dnes nabízí všechny přední pojišťovny nabízející ručení obecně. S krátkodobým ručením ušetříte a platíte jen využitelnou dobu.

Hodí se pro případy prodeje vozidla, jeho likvidace, delší cesty pryč bez využití a v mnohých jiných případech. Rozhodně má tato varianta povinného ručení (třeba jen na měsíc) svůj smysl a mnohým se vyplatí.

Krátkodobé povinné ručení
Ohodnotit recenzi

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Krátkodobé povinné ručení
Ohodnotit recenzi

Krátkodobé povinné ručení
Ohodnotit recenzi