Nejlevnější povinné ručení 2014

16.6.2014
Kategorie: Nejlevnější pojištění

Nejlevnější povinné ručení 2014Přemýšlíte o tom, kde ušetřit peníze a hledáte nové způsoby, jak neplatit zbytečně moc peněz? Možná vás nenapadlo, že úspora peněz je možná i takových výdajů jako je pojištění auta. Ze zákona musí totiž všichni řidiči, kteří vlastní vozidlo, platit pojistku za auto v případě, že by způsobili svým provozem nějakou nehodu.

Každý z řidičů se tak pojišťuje ze zákona hned při užívání auta. Někdo sice neplatí na povinném ručení příliš mnoho peněz, ale existuje velké množství lidí, kteří můžou ročně na zákonném pojištění vozidel ušetřit až několik tisíc korun.

Málokdo dnes tuší, že si lze díky porovnání cen za povinné ručení (http://povinneruceniporovnanicen.cz/) vybrat levnější variantu a snadno tak lze přejít k levnější pojišťovně.

Navíc díky různým srovnávačům, které vám pojištění zprostředkují, můžete často objevit nižší ceny a nejlevnější povinné ručení 2014 všech pojištoven, než které jsou standardně dostupné.

Jak získat nejlevnější pojištění?

Abychom mohli na povinném ručení ušetřit, je potřeba vědět, jak se vlastně cena za pojistku vypočítává. Výše pojištění se odvíjí od rizika, takže každý platí sazby individuálně. Rizikovost se odvíjí od několika faktorů, mezi které patří:

  • objem motoru
  • výkon motoru
  • místo pobytu řidiče
  • věk řidiče
  • bonusy a malusy

Velký vliv na cenu mají bonusy, které získává řidič za období bez nehod. Každým rokem, kdy nebouráte se vám tak automaticky snižuje cena zákonného pojištění pro vaše vozidlo až do určité míru (většinou maximálně na polovinu).

Povinné ručení podobně jako povinná výbava auta od 1.1.2014 má chránit především samotné řidiče v případě dopravní nehody.

Nemusíte se tak obávat nečekaných výdajů, škody na cizím majetku jsou totiž hrazeny právě z tohoto pojištění. Jestliže však chcete pojistit i svoje vozidlo, je potřeba využít nadstandarního nepovinného pojištění a tím je havarijní pojištění.

Nejlevnější povinné ručení 2014
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Nejlevnější povinné ručení 2014
Ohodnotit recenzi

Nejlevnější povinné ručení 2014
Ohodnotit recenzi