P2p půjčky – lending Bankerat

7.5.2014
Kategorie: Půjčky do výplaty, Rychlé půjčky

P2p půjčkyAktuální novinkou mezi českými úvěrovými produkty jsou tzv. P2P půjčky, z angličtiny peer-to-peer půjčky. Jde o nový druh poskytování peněz za úplatu, protože zde nejde o klasické půjčky od velké společnosti nebo banky, ale jde o půjčování lidí si mezi sebou.

Možná si říkáte, že už tu něco takového bylo. Lidé si samozřejmě mohou půjčovat od lidí, soukromníků třeba na směnku, ale je zde určité riziko podvodu z oboustran. Proto existují prostředníci, kteří zajišťují, aby P2P půjčky fungovali.

U nás je příkladem například služba Bankerat, díky které si můžete půjčovat anebo zároveň můžete nabízet své finanční prostředky jako investici a půjčit někomu jinému.

Funguje to tak, že si vložíte určité peníze do služby a ty pak dle libosti investujete. Velkou výhodou je to, že je zde možnost diverzifikace, takže můžete rozložit investování do více úvěrů a minimalizovat tak riziko v případě, že některý z dlužníků nebude půjčky splácet dle podmínek.

Dalším projektem, který je relativní novinkou v Česku je projekt MoneyBro.cz, který funguje na podobném principu jako Bankerat.

Menší riziko pro investory

Narozdíl od soukromých půjček je využívání P2P služeb jako je Bankerat nebo MoneyBro si můžete snížit riziko investice výběrem podle hodnocení poptávek. Každý z těch, kteří si chtějí peníze vypůjčit projdou určitým hodnocením, které potom investoři v systému vidí.

Jak vydělává systém

Služby jako Bankerat.cz nebo MoneyBro.cz vydělávají na tom, že si berou určité procento z celé transakce. U Bankerat si berou asi 3 %.

Výhoda pro klienty – bez prověřování registrů dlužníků

Pokud máte zápis v registrech dlužníků a bojíte se, že u specializovaného poskytovatele půjčku nedostanete, pak to můžete zkusit právě formou P2P půjček. Zde se totiž bonita klienta tímto způsobem neprověřuje.

P2p půjčky – lending Bankerat
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

P2p půjčky – lending Bankerat
Ohodnotit recenzi

P2p půjčky – lending Bankerat
Ohodnotit recenzi