Pojištění auta na dovolenou

16.8.2013
Kategorie: Nejlevnější pojištění

Mnoho lidí u nás stále radši vyrazí na dovolenou autem – je to často totiž mnohem výhodnější a někdy také rychlejší, než jiné způsoby dopravy (například autobusem).

Při cestě do zahraničí, která může být pro vozidlo i řidiče časově náročnější bychom neměli zapomenout jak na dobrý stav vozidla tak i na vhodné pojištění vašeho auta na dovolenou.

Krátkodobé pojištění auta

V případě, že se rozhodnete si pojistit vaše auta jen na cestu do zahraničí na jednu dovolenou, pak byste měli v nabídkách pojišťoven hledat krátkodobé havarijní pojištění.

Ne všechny bankovní instituce ale takové služby nabízí a u každé z nich se bude pravděpodobně lišit minimální doba pro pojištění vašeho vozidla.

Řešením může být případně také varianta klasického havarijního pojištění na rok. Zvolíte zde měsíční platby (abyste zaplatili za pojištění Pojištění na dovolenouco nejméně) a poté, co se vrátíte z dovolené a uplyne dostatečná doba pojištění vypovíte.

Jaká je cena?

Cena za pojištění auta na dovolenou je různá nejen podle toho, od jaké banky si necháte vaše auto pojistit ale také podle mnoha dalších faktorů. Patří mezi ně například:

  • Obsah a výkon motoru – auta s výkonnějším motorem mají většinou pojistné vyšší. Není to však jediný ani hlavní faktor.
  • Bonusy a malusy – to, co značně rozhoduje o tom, kolik za pojištění vašeho auta zaplatíte jsou bonusy, které pojišťovny udělují klientům za období bez nehod. Právě díky bonusům lze ušetřit až 60 % z částky pojištění.
  • Doplňkové služby – v ceně havarijního krátkodobého pojištění jsou většinou také zahrnuty poplatky na asistenční služby.
    Cenu pojištění můžete ovlivnit ještě dalšími faktory – například tím, že si sjednáte havarijní i zákonné pojištění vozů dohromady anebo když si zvolíte částečnou asistenci v případě uhrazení nehod za škody.
Pojištění auta na dovolenou
Ohodnotit recenzi

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Pojištění auta na dovolenou
Ohodnotit recenzi

Pojištění auta na dovolenou
Ohodnotit recenzi