10.3.2015
Kategorie: Rychlé půjčky

Půjčka na směnku

10.3.2015
Kategorie: Rychlé půjčky

Banka vám nepůjčí a vyhledáte východisko, jak získat snadnou půjčku? Jistě jste také narazili na půjčku na směnku. Směnku můžeme brát jako jeden z nejdrsnějších nástrojů, jak vymoci své pohledávky vůči dlužníkovi. Půjčky na směnku jsou vyhledávané především lidmi, kteří se ocitají na pokraji dluhové pasti, kdy neví kudy kam a nikdo jiný jim už nepůjčí.

Inzeráty typu půjčka na směnku ihned najdete takřka na každém rohu. Můžete ale díky tomu ohrozit rodinné finance. Směnka je cenný papír, který k zajištění své půjčky využívají banky i soukromé osoby. Věřitel může tuto směnku kdykoliv prodat i před datem splatnosti. Směnka musí mít vždy písemnou formu. Nesmí na ní chybět žádný ze zákonem stanovených údajů.

Pozor na podpis, půjčka na směnku může špatně skončit
V současné době přibývá společností, které bez podepsané směnky peníze zákazníkům nepůjčí. Podepsání směnky se nevyhnete i v bance u hypotéky.

Půjčka na směnku je však také oblíbeným nástrojem podvodníků. Naoko vám schválí půjčku a poté vás vyzvou k zaplacení poplatku na cestu s tím, že vám peníze přivezou domů. Samozřejmě že nikdo nepřijede a vy budete o nějakou tu stovku či tisícovku chudší. Tito rádoby soukromí investoři si většinou žádají menší poplatky, protože si jsou jistí, že je nikdo kvůli pár stovkám nebude žalovat a vesele takto parazitují na nových a nových klientech. Mnohé společnosti používají i blankosměnky. Půjčka na směnku je tak jištěná směnkou, ve které není uvedená částka. Tyto bianko směnky však mohou být často zneužity.

Půjčka na směnku má pro dlužníka tyto výhody:

− možnost i měsíčních splátek
− bez náhledu do registrů
− s exekucí
− bez doložení příjmů
− rychlé vyřízení
− půjčí vám i na op
− peníze na ruku nebo na účet

Náležitosti, které na směnce musí být
− Nadpis směnka vlastní
− identifikační údaje věřitele i dlužníka
− částka k vrácení
− datum a způsob i místo kde dojde k vrácení peněz
− datum sepsání
− podpis výstavce směnky

Směnku můžete napsat na obyčejný papír, tiskopis i třeba na ubrousek. Pokud má všecky náležitosti, které ji ukládá zákon, je platná a vymahatelná. Směnka je soudně snadno vymahatelná a poté lze požádat i o exekuci.

Vymáhání směnky

Vymáhání směnky probíhá výzvou dlužníka k úhradě dluhu. Pokud klient nezaplatí, je potřeba se obrátit na soud. Soud vydá na základě žaloby směnečný platební rozkaz. Součástí žaloby musí být i směnka – její originál. Ve směnečném rozkazu je žalovanému uloženo, aby zaplatil do tří dnů od doručení tohoto rozkazu. Pokud ani tak nezaplatí, může být přistoupeno k exekuci.
Exekutor vám může nejen zabavit nemovitost, ale také veškeré vybavení domu případně zablokovat účty, spořící účet a také vám může sáhnout na výplatu. Půjčka na směnku není žádná legrace.

Půjčka na směnku
1 (20%) 1

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Půjčka na směnku
1 (20%) 1

Půjčka na směnku
1 (20%) 1