24.9.2015
Kategorie: Rychlé půjčky

Půjčky na mateřské dovolené

24.9.2015
Kategorie: Rychlé půjčky

Pro běžné zaměstnance nebo podnikatele obvykle není problém si nějakou – alespoň malou – půjčku sehnat. V horší situaci jsou ale matky na mateřské dovolené, které mají spíše nízký příjem a např. na klasické bankovní úvěry obvykle nedosáhnou. I přesto ale existuje celá řada společností, které i maminkám na mateřské půjčku poskytují. Oproti půjčkám pro zaměstnané nebo podnikající osoby se jedná spíše o menší částky a většinou spíše s kratší dobou splatnosti. Matky na mateřské tak mohou získat např. oblíbené sms půjčky, půjčky online a jiné druhy menších úvěrů, na něž se specializují zejména nebankovní společnosti. 

Kdo v ČR poskytuje půjčky matkám na mateřské dovolené?

Maminky na mateřské mají více možností, jak získat úvěr, záleží ale hlavně na tom, jako vysokou půjčku budou potřebovat a na jak dlouhé časové období si budou chtít rozložit její splácení. V případě vysokých úvěrů nad 100 000 Kč je jednou z mála možností půjčka se zajištěním nemovitostí. V takovém případě není nízký příjem překážkou a rozhodující je vlastnictví nemovitosti, který bude dána do zástavy. Společností, poskytujících tyto půjčky je celá řada, k těm nejznámějším patří Bankerat, Acema Credit nebo Finemoney.

U malých půjček už je možností mnohem víc – nejrychlejší a nejsnadnější variantou jsou rychlé mikropůjčky, jenž nabízí např. Zaplo.cz, Via SMS, Japonská půjčka, Cool Credit a mnoho dalších. Druhou možností jsou pak společnosti typu Provident Financial, které nabízejí půjčky i v řádu desítek tisíc a na delší dobu – ty se ale nesjednávají online, ale smlouvu přiveze k podpisu obchodní zástupce úvěrové firmy.

Co musí maminky na mateřské předložit, aby půjčku dostaly?

Opět záleží na tom, o jaký typ půjčky se jedná. U malých sms půjček v hodnotě max. několika tisíc obvykle není třeba nic dokládat a vše se dá pohodlně vyřídit přes internetové stránky. U vyšších úvěrů už může být vyžadováno např. potvrzení o výši měsíční podpory a některé osobní doklady. U úvěrů zajištěných nemovitostí je pak pochopitelně třeba doložit veškerou dokumentaci, doklady atd.

Jak vybrat nejlepší půjčku na mateřské dovolené?

Protože poskytovatelů nebankovních půjček je dnes už opravdu hodně, mohou si maminky na mateřské vybírat z poměrně široké nabídky. Aby ale nemusely platit zbytečně vysoké úroky a poplatky, vyplatí se ještě před podáním žádosti důkladně porovnat jednotlivé nabídky. K ještě rychlejšímu a snadnějšímu porovnání půjček pak slouží speciální internetové srovnávače půjček, které nabízejí přehledné a podrobné porovnání desítek největších bankovních i nebankovních společností. Výhoda těchto srovnávačů spočívá nejen v úspoře času a peněz, ale i v tom, že přinášejí zpětnou vazbu od klientů daných společností a zárukou, že se jedná pouze o prověřené a solidní poskytovatele, u kterých nehrozí nebezpečí podvodu.

Jaké půjčky nejsou pro maminky na mateřské vhodné?

Vzhledem k tomu, že společností, jež nabízejí půjčky je hodně, a panuje mezi nimi velká konkurence, jednotlivé společnosti mnohdy nabízejí i mimořádně výhodné nabídky, jako je první půjčka zdarma. Jedná se sice většinou jen o malé částky, pokud Vám ale daná suma stačí, je zbytečné brát si úvěr jinde a platit vysoké poplatky. Čemu je ale třeba se vyhnout vždy, jsou nabídky půjček, u nichž je podmínkou telefonát na placenou linku, pochybné inzeráty v novinách, kde je pouze tel. číslo nebo e-mail, nebo také nabídky půjček vylepené někde na ulici nebo na nástěnce. Poskytovatele půjčky je vždy třeba si ověřit a půjčit si peníze pouze tam, kde nehrozí, že byste se stali obětí podvodníků.

Půjčky na mateřské dovolené
Ohodnotit recenzi
Kontaktní formulář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Půjčky na mateřské dovolené
Ohodnotit recenzi

Půjčky na mateřské dovolené
Ohodnotit recenzi