Půjčky pro důchodce

30.9.2015
Kategorie: Půjčky do výplaty, Rychlé půjčky

Důchodci sice nepatří mezi typické žadatele o úvěr, i přesto se ale jedná o poměrně významnou cílovou skupinu. Půjčky pro důchodce nabízí prakticky všichni poskytovatelé úvěrů, nicméně horní věkovou hranici má každá bankovní i nebankovní společnost nastavenou trochu jinak.

Do této kategorie půjček řadíme především půjčky pro osoby pobírající klasický starobní důchod, půjčku si ale mohou vzít i lidé s invalidním důchodem, vdovským, sirotčím atd. Horní věková hranice u půjček pro důchodce bývá často stanovena kolem 75 let, někde je nižší (např. Cool Credit půjčuje pouze lidem do 65 let), někde naopak půjčují i lidem do 85 let věku.

Kdo u nás poskytuje půjčky pro důchodce?

Půjčky pro důchodce u nás nabízejí jak klasické banky, tak i menší nebankovní společnosti. U bank je výhoda v nižších poplatcích a nižších úrokových sazbách, zároveň je možné získat i vyšší úvěr a rozložit si splácení na delší časové období. Na druhou stranu je zde menší pravděpodobnost, že bude žádost o půjčku schválena. U nebankovních společností je největší předností to, že většinou není třeba dokládat příjmy a šance na schválení žádosti je vyšší než u běžné banky. Další možností jsou pak úvěry zajištěné nemovitostí, u kterých není třeba dokládat příjmy, ale žadatel musí poskytnout nemovitost do zástavy (např. ACEMA Credit a mnoho dalších).

Někteří poskytovatelé pak seniorům nabízejí speciální balíčky služeb – takovým příkladem je např. Provident, který má ve své nabídce půjčky pro důchodce od 60 do 78 let, jež poskytuje spolu s pojištěním a speciálními asistenčními službami. 

Co potřebuje důchodce, aby mohl dostat půjčku?

V případě, že si důchodce o úvěr zažádá u banky, bude potřebovat platný občanský průkaz a také potvrzení o svém důchodě. Ten musí být dostatečně vysoký, aby mohl žadatel případnou půjčku řádně splácet. Jiná situace je u nebankovních úvěrů, které si lze vyřídit buď přes internet, případně osobně (např. na pobočce nebo návštěvou zástupce dané společnosti). U nebankovní půjčky, zvláště pokud se jedná pouze o malou částku, pak žádná potvrzení o příjmech vyžadována nejsou. Každý poskytovatel má trochu jiné podmínky, takže je třeba si předem zjistit, jak je to s věkovou hranicí a co vše bude případně třeba doložit. 

Jak si vybrat vhodnou půjčku pro důchodce?

Zvláště lidé v důchodovém věku by měli být při výběru poskytovatele půjčky velmi opatrní. Může se snadno stát, že místo seriózní společnosti naletí podvodníkům, kteří poskytování půjček pouze předstírají, ale místo toho pouze vyberou poplatek a žádný úvěr neposkytnou. Toto riziko je především u těch, kteří nepoužívají internet nebo ho používají jen málo a neumějí si vyhledat dostatek informací. Nebezpečné mohou být např. půjčky pro důchodce inzerované v novinách, inzeráty vylepené venku nebo na nástěnkách v hypermarketech atd. Naopak ideální je použít některý z internetových srovnávačů půjček, kde jsou jednotlivé úvěrové nabídky přehledně seřazeny podle různých kritérií a žadatel tak nejen že ušetří čas, ale zároveň si snadno ověří, zda se jedná o skutečně seriózního poskytovatele.

Pro koho naopak půjčky pro důchodce vhodné nejsou?

Když si člověk bere půjčku, měl by si důkladně rozmyslet, zda ji opravdu nutně potřebuje a zvážit, zda mu nemůže pomoci např. někdo z rodiny nebo nějaká blízká osoba. Půjčky pro důchodce nejsou vhodné zejména u těch, kteří mají jen minimální důchody a předem vědí, že by mohli mít problémy s jejich splácením. Seniorské půjčky nejsou ani pro ty, kteří už mají více než 85 let nebo byli zbaveni způsobilosti k právním úkonům.

Půjčky pro důchodce
Ohodnotit recenzi
Kontaktní formulář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Půjčky pro důchodce
Ohodnotit recenzi

Půjčky pro důchodce
Ohodnotit recenzi