27.2.2015
Kategorie: Hypotéky, Rychlé půjčky

Půjčky se zástavou nemovitosti

27.2.2015
Kategorie: Hypotéky, Rychlé půjčky

Půjčky se zástavou nemovitosti využíváme především pro koupi vlastního bydlení. Pokud si chceme koupit dům na hypotéku a máme vlastní byt, můžeme ručit tímto bytem a naopak. Pro získání hypotéky musíte splnit řadu podmínek, pokud žádáte v bance.V bance můžete ručit i nemovitostí, která se nachází na území Evropské unie, nemusí jít tedy jen o nemovitosti tuzemské.

Především musíte mít doložitelný příjem, dále nesmíte mít záznam v registru dlužníků. Pak přichází na řadu nemovitost, kterou budete ručit. Banka má buď svého odhadce nebo si zaplatíte vlastní odhad nemovitosti vy. K hypotéce je většinou potřeba spolužadatel. Posuzují se příjmy obou partnerů v rodině. Pokud si chcete vzít 100% hypotéku, mohou o ni žádat až čtyři dospělí. Doba splatnosti půjčky se vám ale zkrátí.

Půjčky se zástavou nemovitosti tedy hypotéky či americké hypotéky mají fixační období, teda dobu po kterou se vám nezmění úroková sazba. Zvolit si můžete také mezi fixní a plovoucí úrokovou sazbou. Tyto půjčky jsou vhodné pouze pro osoby, které mohou ručit nemovitostí.

Nejpodstatnější je u půjčky se zástavou nemovitosti rozložení splátek na delší časové období. Rozhodnout se jak dlouho chcete splácet můžete podle výše hypotéky, měsíčních splátek i podle výše úrokové sazby. Čím déle chcete splácet, tím nižší budou splátky. Nejlepší volbou bývá období 25 let.

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitostí

Rozhodli jste se pro nebankovní sektor? Půjčky se zástavou nemovitostí bývají poskytnuty až do několika milionů. Nemusíte dokládat příjem, ale půjčí vám maximálně do 70 % hodnoty nemovitosti, stejně jako u hypoték v bance. Peníze můžete využít na cokoliv. Na konsolidaci půjček, splácení dluhů, na rekonstrukci nebo také na koupi nového domu nebo rozvoj podnikatelské činnosti. Před sepsáním půjčky se zástavou nemovitosti mimo bankovní sektor si společnosti prověřte, především na internetu. Smlouvu si řádně pročtěte, případně si vezměte na pomoc advokáta, který vám smlouvu zkontroluje, zda neobsahuje chyby. Není nic horšího než když kvůli jedné nezaplacené splátce příjde klient o střechu nad hlavou. V těchto případech se obvykle horko těžko dokazuje, že právo je na vaší straně.

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitostí pro podnikatele

Podnikatelé, kteří mají čím ručit si mohou půjčovat na nákup strojů a vybavení i desítky milionů korun se splatností třeba třicet let. Tyto úvěry jsou vhodné na nákup nemovitostí jako jsou kanceláře, sklady, prodejny. Půjčovat si lze i menší částky na úhradů dluhů. Splatit tak můžete veškeré dluhy a dále hradit pouze jednu splátku. Jde o takzvanou konsolidaci, kdy si všechny dluhy sloučíte do jediné splátky a ubyde vám splátek i starostí.

Půjčky se zástavou nemovitosti
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Půjčky se zástavou nemovitosti
Ohodnotit recenzi

Půjčky se zástavou nemovitosti
Ohodnotit recenzi