Srovnání půjček nejen od bank

19.8.2014
Kategorie: Bankovní půjčky, Kreditní karty, Půjčky do výplaty, Rychlé půjčky

Jestliže patříte mezi ty, kteří přemýšlí o finanční výpomoci formou půjčky, pak je jistě jedním z hledisek při výběru úvěru to, kolik za půjčení peněz zaplatíte. Právě tyhle informace a další detaily o úvěrových produktech se lze dozvědět, když si uděláte správné srovnání půjček, ať už od bank anebo od poskytovatelů z nebankovního sektoru.

Kalkulačky a srovnávače online

V minulosti byste k takovému srovnání potřebovali chodit na různé pobočky a zjišťovat informace přímo tam, dnes ovšem můžete díky internetu udělat celé porovnání pohodlně z domu.

Většina bank má totiž na svých stránkách uvedené informace o tom, jaké podmínky je třeba pro získání úvěru splnit, jaká je výška úroku, jaké jsou další poplatky a další důležité informace.

Krátké srovnání bankovních půjček

ÚvěrMin. úrokyMin. částkaMax. částka
Rychlá půjčka7,80 %20 000 Kč500 000 Kč
Era půjčka8,80 %20 000 Kč600 000 Kč
Spotřebitelský úvěr9,50 %20 000 Kč500 000 Kč
Půjčka na cokoliv9,90 %20 000 Kč600 000 Kč

Přímo na jejich stránkách si tak můžete rovnou vypočítat na online kalkulačce, kolik za úvěr přeplatíte a jaká bude celková splátka.

Srovnání dle RPSN

Srovnání dle RPSN

Pro snadnější porovnání celkové výhodnosti (spíše nevýhodnosti) půjčky se používá „univerzální“ hodnota, která v sobě zahrnuje všechny výdaje na půjčku během roku. RPSN pak udává v procentech poplatek za půjčení peněz vzhledem k výši půjčky.

U bankovních půjček bývá úrok a RPSN většinou nízké a pohybuje se zhruba kolem 10 % a roste v závislosti na poskytovateli půjčky a nárocích na bonitu klienta. Nebankovní půjčky, například typu Provident mají RPSN vyšší a to například 50 – 70 %.

Srovnání krátkodobých úvěrů

Někteří z klientů nepotřebují využívat velké úvěry a často jim stačí jen malá půjčka do výplaty, která jim zajistí chybějících pár tisíc na složenky.

U těchto půjček se provádí srovnání jinak, protože zde nelze brát v úvahu RPSN. Roční náklady zde totiž vychází draze kvůli krátké době splatnosti /pohybuje se v řádech týdnů/.

Většina nebankovních poskytovatelů, kteří se zaměřují výhradně na tyto menší finské sms půjčky má úrokové sazby nastaveny od 10 – 30 %. Úroky zde rostou především podle toho, na jak dlouhou dobu si peníze vypůjčíte. U půjčky na týden nebo na 10 dnů se můžete dostat na úrok i pod 15 %.

Srovnání SMS půjčky v hodnotě 5000 Kč na 14 nebo 15 dnů:

  • Ferratum půjčka: poplatek 850 Kč
  • Perfect-Money půjčka: poplatek 500 Kč
  • Crediton půjčka: poplatek 973 Kč
  • Kredito24 půjčka : poplatek 750 Kč
  • Zaplo půjčka: poplatek 630 Kč

Z hlediska úroků je právě v tomto sektoru možné najít půjčku s nejvýhodnějším úrokem a to proto, že část poskytovatelů krátkodobých půjček vám poprvé nabídne půjčku zdarma, úplně bez úroků.

Srovnání a výběr kreditní karty

srovnani-kreditni-kartyKromě klasických půjček a spotřebitelských úvěrů si můžete peníze půjčovat například i formou kreditní karty. Tato karta vám umožní nakupovat a utrácet na dluh, který po určité době splatíte bance.

Výhoda kreditních karet je v tom, že mají tzv. bezúročné období, což je doba, po kterou můžete mít peníze z karty vypůjčené a neplatíte přitom žádné úroky.

Právě to je při srovnání parametrů kreditních karet důležité a patří to rozhodně mezi hlavní faktory při výběru kreditky.

U kreditních karet ale existuje mnoho menších faktorů, které mohou mít pro někoho větší význam – jde například o pojištění zdarma, bonusy za nákupy v určitých obchodech anebo ceny za výběru v bankomatech.

Srovnání půjček nejen od bank
5 (100%) 1

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Srovnání půjček nejen od bank
5 (100%) 1

Srovnání půjček nejen od bank
5 (100%) 1