17.9.2013
Kategorie: Podpora státu

Státní dluhopisy 2013

17.9.2013
Kategorie: Podpora státu

V dnešní době máme množství způsobů, jak můžeme naše finanční prostředky spořit a ukládat si je tak na pozdější situace, kdy nemusí být příjem peněz tak stabilní a vysoký jako nyní.

Ne každý si však uvědomuje, že mezi metody spoření nepatří pouze zřízení spořícího účtu (třeba u Air banky) a nebo termínovaného vkladu. Existuje mnoho dalších způsobů, které ovšem nejsou na první pohled tak zřejmé.

Jednou z takových možností je právě investování do státních dluhopisů? Proč právě dluhopisy a proč vůbec své peníze investovat?

V případě, že byste si šetřili například hotovost někde doma anebo měli peníze uložené na klasickém bankovním účtě, není to výhodné, protože peníze ztrácejí svoji hodnotu.

Jde o inflaci, která každým rokem značí to, že za stejnou částku si koupíme méně věcí (např. v lednu 2012 by stál litr vody 10 Kč, v prosinci už by to bylo 10, 3 Kč, příští rok pak už třeba 11 Kč).

Je proto výhodnější spořit peníze tak, aby se během spoření zhodnocovali a tak právě neztráceli kvůli inflaci na hodnotě.

Státní dluhopisy 2013 úrokyStátní dluhopisy můžou být vhodným rozhodnutím v případě, že hledáte bezpečnou cestu k investování. Za tyto dluhopisy totiž ručí přímo naše Ministerstvo financí, které tyto dluhopisy eviduje u sebe a pravidelně je vydává.

Úroky státních dluhopisů

Poslední emise byla v polovině tohoto roku a zde je přehled několika sazeb.

Výnos se vypočítává za stanovené výnosové období a je určen pevnou úrokovou sazbou, případně rozdílem mezi jmenovitou hodnotou spořicího státního dluhopisu a jeho nižším emisním kurzem.

Pro diskontované dluhopisy (na 1,5 roku) je úrok 2,5 %, u prémiových dluhopisů na 3 roky jsou sazby pro letošek pod jedno procent, ale pro budoucí roky jsou sazby určeny až do 6,5 %.

Státní dluhopisy 2013
Ohodnotit recenzi

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Státní dluhopisy 2013
Ohodnotit recenzi

Státní dluhopisy 2013
Ohodnotit recenzi