Výhody a nevýhody investice do bytu

28.5.2014
Kategorie: Investiční poradenství, Spoření a úspory

Podařilo se vám našetřit určitou sumu peněz a přemýšlíte o tom, že byste je zhodnotili lepším způsobem, než uložením na nějaký spořící účet?

V poslední době jsou oblíbené investice do nemovitostí, protože jde o relativně snadný způsob, jak uložit a zhodnotit svoje finanční prostředky bez toho, abyste se museli učit jak fungují akcie nebo jiné investiční příležitosti. Samozřejmě, že investování do nemovitostí, ať už jde o pozemky nebo byt nejsou tak snadné, jak se může zdát, má to i své nevýhody.

V tomto článku se budeme snažit srovnat jak výhody tak nevýhody tohoto způsobu investování.

Výhody investování do bytů

investice do bytuDíky tomu, že je realitní trh s byty stále aktualizovaný a každý den se objevují nové zajímavé nabídky s prodejem bytů, je mnohem snazší najít vhodnou nemovitost v dobré lokalitě za slušnou cenu.

Navíc často není potřeba hledat nájemníky, kteří vám budou hradit část nebo celou částku splátky hypotéky, nemovitost můžete využít k vlastnímu bydlení.

Oproti investování na burze se vám u nemovitostí nemůže stát, že přijdete o všechny peníze. Hodnota nemovitosti sice může klesnout, ale vždy jen na určitou hranici, takže v nejhorším případě přijdete jen o část investovaných peněz. Další výhoda je pak v tom, že u nemovitostí lze být ziskový nejen z pronájmu, ale také z prodeje, v případě, že najdete zájemce, který je ochoten zaplatit vyšší cenu.

Nevýhody investic do nemovitosti

Nevýhody investování do bytů, pozemku nebo třeba do moderního paneláku jsou především v tom, že jde o docela vysokou investici a ne každý má tolik peněz, aby mohl nemovitost koupit. V mnohých případech se sice zdroj finančních prostředků řeší hypotékou, ale tu nemůže získat úplně každý.

Oproti investicím na burze nebo spořícím účtům má tento způsob také nevýhodu v tom, že nějakou dobu trvá, než peníze získáte. I když rychle najdete kupce, stejně nějakou dobu trvá převod nemovitosti a vyřízení všech potřebných formalit.

Investovat nebo ne?

Každý se dnes může podívat do katastru nemovitostí a tak lze nezávazně zjistit, komu patří určená parcela/nemovitost a tak se nemusíte spoléhat pouze na nabídky v inzerátech a realitkách.

Můžete zkusit oslovovat majitele přímo, i když nemovitost nikde v nabídce není. Určitě zde existují cesty, jak při investování do bytů vydělat peníze, platí zde ovšem stejně jako ve většině oborů, že trvá nějakou dobu, než zjistíte jak funguje trh, kde je poptávka a jaká je vhodná cena za danou nemovitost.

Výhody a nevýhody investice do bytu
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Výhody a nevýhody investice do bytu
Ohodnotit recenzi

Výhody a nevýhody investice do bytu
Ohodnotit recenzi