Vyplatí se spíše investice do investičního zlata nebo investičního stříbra?

22.10.2013
Kategorie: Investiční poradenství

Přemýšlíte o investici do cenných kovů a patříte mezi začátečníky, kteří se ve světě investičních mincí, slitků a dalších produktů neorientují? Právě pro vás jsme připravili článek, který se zaměřuje na srovnání investice do zlata a stříbra.

Investice do těchto cenných kovů je možná v nejrůznějších podobách a tak dnes může zkusit tento způsob úspor peněz každý. Výhodou je například to, že tyto investiční kovy nejsou ovlivněny inflací a tak nedochází ke znevýhodňování vašich úspor v čase.

Je zde samozřejmě riziko toho, že ceny zlata či stříbra klesnou pod cenu, za kterou jste mince, slitky anebo jiné produkty zakoupili, ovšem v dnešní době je riziko přijatelné.

Investice do zlata

Zlato už dnes sice není používané k fixaci finančních prostředků, ovšem začíná se ukazovat, že i když zlatý standard formálně neexistuje, stále ho mnozí z investorů takhle berou a právě díky tomu jde o stabilní investici.

Pokud se rozhodnete investovat do zlata, můžete si zvolit různé komodity. Pro menší investice jsou vhodnější mince, které váží většinou jen několik uncí. Jestliže přemýšlíte o investici, možná vám tento příklad ukáže, proč je lépe volit investiční zlato.

Příkladem malé investice do zlata může být například koupě mince o váze půl anebo čtvrt unce, v takovém případě vám postačí finanční prostředky v hodnotě desítek tisíc korun. Jestliže se chystáte investovat více peněz, doporučujeme zvolit spíš investici do slitků, zde se hodnota pohybuje ve stovkách tisíc korun.

Investice do stříbraInvestice do stříbra

Jestliže si chcete investování do cenných kovů vyzkoušet opravdu jen v malém množství, můžete zkusit koupi například stříbrných mincí či slitků.

Stříbro má mnohem nižší hodnotu než zlato a proto můžete na trhu koupit mince anebo stříbrné slitky i v hodnotě několika stovek korun.

Začínajícím investorům, kteří se snaží na investici vydělat bychom doporučili spíše zakoupit lehčí zlaté mince. Důvodem, proč je lépe volit investiční zlato je například rostoucí cena zlata (hlavně v posledních měsících) a také to, že se zlaté komodity prodávají lépe, než stříbrné mince a vy tak máte větší šanci na investici vydělat.

Vyplatí se spíše investice do investičního zlata nebo investičního stříbra?
Ohodnotit recenzi

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Vyplatí se spíše investice do investičního zlata nebo investičního stříbra?
Ohodnotit recenzi

Vyplatí se spíše investice do investičního zlata nebo investičního stříbra?
Ohodnotit recenzi