5.11.2013
Kategorie: Hypotéky, Rychlé půjčky

Výpočet hypotéky dle příjmu

5.11.2013
Kategorie: Hypotéky, Rychlé půjčky

Pokud budete v dohledné době potřebovat sjednání nejvýhodnějšího hypotečního úvěru, protože například zakládáte rodinu a stěhujete se do většího bytu, který bude lépe vyhovovat potřebám budoucího juniora či juniorky, určitě Vám pak přijde vhod nabídka některých bankovních domů, které umožní – a to i po internetu, čili jednoduše a z pohodlí domova a rodinného krbu – výpočet hypotéky dle příjmu.

Okamžitě se tak dozvíte, jestli na hypotéku vůbec „dosáhnete“, stejně jako jaká je vlastně maximální možná výše případné hypotéky.

A pokud se Vám snad bude zdát tato částka poněkud malá a nevyhovující Vašim potřebám, není problém během pár minut oslovit konkurenci, vždyť od toho přeci na světě je.

Nemusíte chodit do banky a čekat dlouhé hodiny na jednání s jejím zástupcem, což ušetří spoustu vrásek i času.

A jak tohle mají jednotlivé banky ošetřené, respektive jinak řečeno, jaký je jejich požadavek na minimální příjem (a další potřebné náležitosti) pro „odklepnutí“ hypotéky? Pojďme si o tom říci něco bližšího.

Jak se zjistí vaše bonita?

Banky jsou jednotné například v tom, že žadateli o hypotéku nesmí být více než sedmdesát let. V případě, že byste si rádi sjednali hypotéku a nemáte žádné konkrétní úspory (tj. hypotéka bez použití vlastních prostředků), budete mít bohužel smůlu u Raifeisenbank, mBanky a LBBW Bank. Naopak většina velkých hráčů, mezi které patří Komerční banka, ČSOB nebo Česká spořitelna, Vám vyjdou ochotně vstříc.

Založit bankovní konto u mBank zdarma >>

U žádosti o hypotéku rozhodně platí známý fakt, že čím vyšší máte příjem, tím lépe. Důležité je hlavně to, kolik peněz Vám zbyde v rodinné kase poté, co se odečtou náklady na hypoteční splátky.

Výpočet hypotéky kalkulačkaVětšina bank nemá stanovenou pevnou částku coby minimální příjem, ale s dvacetitisícovým platem asi hypotéku opravdu nedostanete.

Výjimkou, která potvrzuje pravidlo, je třeba Raiffeisenbank, kde je nutný minimální měsíční příjem ve výši 25 tisíc korun (Hypoteční banka požaduje ještě o pět tisíc navíc). A není už vůbec rozdíl, jestli budete dokládat příjem dle tzv. závislé činnosti (tedy klasického zaměstnaneckého poměru) nebo z činnosti podnikatelské.

Rozličná je i maximální výše hypotéky. ČSOB Vám nepůjčí více než dva miliony, strop Raiffeisenbank je zhruba 1,6 milionu, Komerční banka je naopak trochu „štědřejší“ kvůli ochotě jít až na 2,2 milionu korun. Žadatelé o hypoteční úvěr u České spořitelny pak mohou dostat až 2,6 milionu.

Výpočet hypotéky dle příjmu
Ohodnotit recenzi

2 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Výpočet hypotéky dle příjmu
Ohodnotit recenzi

Výpočet hypotéky dle příjmu
Ohodnotit recenzi