Zákonné pojištění vozidel

8.4.2014
Kategorie: Nejlevnější pojištění

Začátkem roku došlo u mnoha řidičů ke zdražení cen pojištění auta a to jak povinného ručení, tak havarijního pojištění. Důvodem je možná to, že mnoho poskytovatelů a zprostředkovatelů pojištění přestalo využívat flotilovou metodu, kdy pojišťovali různá auta od více řidičů dohromady a získali tak na pojištění slevu.

Dnes ale stále existuje metoda, jak lze na zákonném pojištění vozidel ušetřit, stačí k tomu využít online kalkulačku, kterou najdete přímo na tomto webu.

Co je zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění automobilů je u nás známější spíše pod názvem povinné ručení. Jde o pojištění, který musí mít vyřízené každý řidič, který chce se svým autem vyjet na komunikace. Může totiž dojít k havárii a v případě takové nehody by ne vždy měl řidič na zaplacení škod.

Právě proto se využívá povinné ručení, které hradí škody na zdraví či majetku, které způsobíte provozem svého vozidla.

zakonne-pojisteniJak probíhá výpočet ceny?

Protože je riziko u různých řidičů a vozů variabilní, nejsou ceny pojištění vozidel pevné ale dělá se pro ně speciální výpočet dle různých parametrů.

Parametry se týkají třeba výkonu vozidla a objemu motoru, staří auta  anebo paliva, na které jezdíte.

Ohledně řidiče se pojišťovny zajímají o místo bydliště, věk, počet let kdy řídíte a také počet nehod, které jste v minulosti způsobili.

Příklady

  • Extrémně levné zákonné pojištění vozidel bude mít tedy třeba řidič, který je starší a má už hodně naježděných let bez nehody, bydlí na venkově a má lehké auto s nízkým výkonem.
  • Oproti tomu mladý řidič, který zrovna dostal řidičák, žije v Praze a má výkonné auto zaplatí pojištění velmi drahé.

Jak ušetřit?

Úspora na pojištění vozidel (ať už zákonné nebo havarijní) je možné a to změnou pojišťovny. Mnohé pojišťovny si totiž účtují za pojistku na auto opravdu nemalé peníze a vy díky změně pojišťění můžete ušetřit klidně až polovinu finančních prostředků.

To, zda můžete ušetřit si můžete vypočítat ihned online, díky kalkulačce cen pojištění. T

Zákonné pojištění vozidel
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Zákonné pojištění vozidel
Ohodnotit recenzi

Zákonné pojištění vozidel
Ohodnotit recenzi