Záložna Creditas v ohrožení?

7.5.2014
Kategorie: Investiční poradenství, Spoření a úspory

I když se na našem finančním serveru zaměřujeme hlavně na půjčování peněz, výjimečně zabrousíme i do podobného sektoru a to k úsporám a spořícím účtům.

Někteří z nás mají totiž finančních prostředků nadbytek a tak peníze spoří buď v bance, v záložně anebo v některém spořitelním družstvu.

Podle mě osobně není spoření nijak výhodné a kvůli výši inflace, ztracenému času, který musíte strávit hledáním, výběrem a sjednáním vhodného spořícího produktu a dále kvůli poplatku za vedení se výnos z vašich úspor značně snižuje.

Dá se říct, že spoření na klasickém bankovním účtě dnes už vůbec nemá cenu. Úrokové sazby jsou zde opravdu vtipné, skutečné peníze zde není možné vlastně získat. Sice existují banky, kde jsou poplatky minimální, ale i tak je pro úspory vhodnější zvolit nějakou záložnu.

V minulosti patřila mezi jedničku na online trhu třeba záložna Creditas. Jak je to s nimi ale dnes, kdy doba spořitelních družstev a záložen přestává být bezpečná a bez rizika? Není tato záložna Creditas také v ohrožení?

Záložna Creditas aktuality a novinky

Ti, kteří chtějí spořit a investovat díky službám Creditas se naštěstí nemusí bát takových problémů a rizik, jako třeba klienti spořitelního družstva MSD, kde v roce 2013 hrozil krach.

Creditas pokračuje s nabídkou svých služeb i roce 2014 a dokonce podle informací z března loňského roku se chystají na další stupeň – Záložna Creditaschtějí se dokonce stát bankou.

Spoření a služby Creditas

Bohužel není výhodnost spořících produktů u Creditas tolik výhodná jako před nějakou dobou.

  • Byly k těmto změnám donucení kvůli trhu, protože loni měli s přijímaním plateb problémy hned dvě spořitelní družstva.
  • Tyto změny se ovšem týkají pouze účtů vedených v měně CZK, EUR účty jsou stále stejné.

Pokud tedy hledáte stabilní záložnu a chcete svoje nadbytečné finanční prostředky vhodně spořit a uložit, můžete stále využívat záložnu Creditas, ta funguje bez problémů pouze s drobnou změnou ve zmíněných úrokových sazbách.

Záložna Creditas v ohrožení?
4 (80%) 2

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Záložna Creditas v ohrožení?
4 (80%) 2

Záložna Creditas v ohrožení?
4 (80%) 2