6.6.2016
Kategorie: Rychlé půjčky

Zonky – Lidé půjčují lidem

6.6.2016
Kategorie: Rychlé půjčky

Zonky je online služba, jejímž prostřednictvím si lidé mezi sebou půjčují peníze. Zonky.cz vznikl na základě jedné reálné situace, kterou zažila bývalá šéfredaktorka IHNED. CZ Lucie Tvarůžková. Jako stálá klientka pořádala ve své bance o půjčku a byla zaskočena, že banka jí nabídla vysoký úrok. Bankovní roboti ji vyhodnotili jako vysoce rizikovou osobu, jelikož byla svobodná živnostnice a bez hypotéky. Automatický systém nebyl schopnost docenit její důvěryhodnost a to co umí a dokázala. Z této situace pochopila, že na českém trhu chybí možnost půjčit si za přijatelných a férových podmínek. Spojila tak síly se startupovým developerem Martinem Pejšou, novým šéfem risku Janem Zbirovským (před Zonky.cz pomáhal postavit na nohy DemirBank v Ázerbájdžánu) a s podporou finanční skupiny Home Credit a dohromady vyvinuli Zonky.cz, online tržiště přinášející zisk všem zúčastněným.

Jak Zonky.cz funguje pokud chci získat půjčku?

 1. Zadání nezávazné poptávky (10 minut) – Požádejte online nebo s pomocí Zonky.cz na osobní schůzce až o 300 000 Kč. Půjčit si je možno na cokoliv.
 2. Nahrání dokumentů (5 minut) – Připravte si občanský průkaz a druhý doklad s fotografií (řidičský průkaz nebo cestovní pas) a tři poslední výpisy z bankovního účtu. Vše nahrajte bez obav z bezpečí do chráněného prostředí.
 3. Obdržíte úrok na míru (3 až 5 dní) – Na základě informací o vás sestavíme úrok přímo pro vás. Snahou bude výhodnost úroku pro vás i pro ty, kteří budou půjčovat. Nabídka platí dva dny.
 4. Jste spokojeni s nabídkou? (5 minut) – V takovémto případě podepíšete elektronickou smlouvu pomocí SMS kódu, který přijde s do vašeho mobilního telefonu. (! Pokud spokojeni nejste, pak ji prostě nepřijmete. Nabídka je zdarma a je nezávazná. Pokud dodáte podrobnější informace, pak bude připravena lepší nabídka)
 5. Připravte příběh vaší půjčky (10 minut) – Tento krok je velice důležitý pro oslovení investorů. Napište svůj příběh o tom, jak půjčku využijete. Je doporučeno psát bez obav a otevřeně. Příběh bude zcela anonymně zveřejněn na webovém tržišti.
 6. Investoři se začnou ptát (hned až 7 dní) – Budou vám pokládány otázky. Odpovědi zvyšují vaší důvěryhodnost získanou příběhem půjčky a dočkáte se podpory investorů.
 7. Peníze budou zaslány na váš bankovní účet (v okamžiku 100% pokrytí poptávky investory) – Půjčka bude odeslána na váš bankovní účet, jakmile dojde k investování dostatečného počtu lidí. Půjčka bude snížena o 2%, což je odměna za práci Zonky.cz.
 8. Plácejte nově vzniklý závazek (pravidelné měsíční splátky půjčky) – Důvěru investorů je nutné vracet a dostát si tak svých závazků.

Jak Zonky.cz funguje pokud chci peníze půjčovat?

 1. Předregistrace (3 minuty) – V případě, že nemáte promokód pro přímý vstup, poté budete zařazeni do fronty. Budete potřebovat pouze jméno a e-mail. Průběžné se budete dozvídat posun. V okamžiku, kdy se dostanete na řadu, bude vám zaslán promokód. Tato doba zhruba zabere 3 až 4 týdny.
 2. Registrace a příprava smlouvy (10 minut) – Vše proběhne online.Pokud by se vyskytl problém, pak se nebojte zavolat.
 3. Nahrání dokumentů (5 minut) – Připravte si občanský průkaz a druhý doklad s fotografií (řidičský průkaz nebo cestovní pas). Nemusíte se bát o bezpečnost, jelikož je vše hlídáno.
 4. Podpis smlouvy (1 minuta) – Souhlas s podmínkami je třeba stvrdit podpisem. Smlouva je podepsána online prostřednictvím SMS klíče.
 5. První investice (1 den) – Do online peněženky je zapotřebí převést peníze. První investice na tržišti může být provedena po převodu mezi bankami.
 6. Vše na jednom místě (1 den) – V osobním účtu na Zonky.cz je přehled vašich investic, kdo vám splácí, jaké je hodnocení investic, nebo jestli se splátkou někdo opozdil.
 7. Jak investovat jednoduše a výhodně – Před začátkem investování je doporučeno si pečlivě pročíst veškeré detaily a doporučení, jak investici nejlépe zhodnotit, jak porozumět riziku a jaké výnosy očekávat.

Co je cílem Zonky.cz?

Zonky.cz byl založen s cílem umožnit lidem půjčovat si mezi sebou férově. Jelikož se nejedná o banku, nebude hráno podle bankovních pravidel. Zde je několik důvodů:

 1. Češi mají v Evropské unii páté nejdražší půjčky. Půjčování je v České republice drahé jak od bank, tak od nebankovních společností. Pokud bychom se zaměřili jen na banky, pak je průměrný úrok u úvěrů na jeden až pět let 12,85%. V tomto úroku nejsou započítány kreditní karty, kontokorenty a ani revolvingové úvěry. Dražší půjčky už jsou v rámci EU jen v Maďarsku, Litvě, Estonsku a na Slovensku. Opačný pól, nejlevnější půjčky, jsou ve Švédsku, Rakousku a Francii.
 2. Současná doba je velmi turbulentní, ovšem neplatí to pro všechny finanční jevy. Úroky u bankovních půjček se za posledních 10 let téměř nezměnily a jejich výše se pohybuje mezi 12 až 14 procent. Ovšem u úroků z vkladů ještě v roce 2008 bylo možné ukládat peníze klidně za úrok 3%, kdežto aktuální úrokové sazby dosahují maximálně 1%.
 3. Půjčka ve výši 100 000 Kč na tři roky vyjde občana České republiky při úroku 12,85% na 21 032 Kč. Pro občana Německa při úrokové sazbě 4,98% bude náklad 7 856 Kč.
 4. Cílem Zonky.cz je narovnání pokřiveného půjčování na českém trhu. Lidem s volnými finančními prostředky je nabízeno vyšší zhodnocení, než je na spořicích účtech a lidem požadující peníze jsou nabízeny peníze za nižší úrok než u bank. Zonky.cz se postará o formality a právní náležitosti. Proces půjčování je v režii obyčejných lidí, kteří si navzájem a to je fér.

Výhody Zonky.cz

 • možnost získat půjčku již od 3,99%
 • poplatek pouze 2% z částky (žádné jiné poplatky nejsou účtovány)
 • zajímavý způsob investice pro lidi, kteří chtějí zhodnotit své volné finance
 • detailní risk management společnosti Zonky.cz
 • detailní individuální rating žadatelů
 • možnost předčasné splátky zdarma
 • lidský přístup k dlužníkům
 • pokuty jen 100 Kč za upomínku po 10 dnech a 300 Kč po 35 dnech
 • cz má registraci u ČNB a na jeho aktivity dohlíží ČOI

Nevýhody Zonky.cz

 • riziko přidělaní vysokého ratingu a vyšší úrokové sazby
 • maximální půjčka 300 000 Kč

Kontaktní informace

 • Telefon: 800 449 999 (Po-Pá: 8:00-20:00, So-Ne: 9:00-18:00)
 • E-mail: info@zonky.cz (odpověď do několika hodin)
Zonky – Lidé půjčují lidem
Ohodnotit recenzi
Kontaktní formulář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Zonky – Lidé půjčují lidem
Ohodnotit recenzi

Zonky – Lidé půjčují lidem
Ohodnotit recenzi