Ztráta platební nebo kreditní karty

14.8.2014
Kategorie: Kreditní karty, Rychlé půjčky

Stále častěji mnoho lidí platí kartami, ať už při velkém nákupu ale i při rychlém nákupu v supermarketu. Peníze už tak v hotovosti mnoho lidí nemá a vždy si jen při nejnutnějších platbách vyberou v bankomatu.

Ztráta platební nebo kreditní kartyProtože dnes máme různé druhy karet, najde se mnoho lidí, kteří mají nejen klasickou platební kartu ale i kreditku a to třeba i od několika poskytovatelů (rozdíl mezi debetní a kreditní kartou zde). Plná peněženka karet se tak často stává cílem zlodějů a může tak dojít k jejímu odcizení.

Ne vždy je to ale ten případ, občas dojde ke ztrátě platební karty anebo k jejímu poškození, takže je potřeba výměna. Něco takového se stalo i mě, naštěstí mi zůstala kreditka, kterou využívám prioritně. Ale i přesto jsem si chtěl kartu samozřejmě zablokovat a co nejrychleji získat novou.

Jak při ztrátě karty postupovat?

Zjistěte si, zda jste vaši platební nebo kreditní kartu opravdu ztratili a ujistěte se, že jste ji jen někde nezaložili, blokace karty je totiž nevratná.

Jestliže ji opravdu nemáte, najděte si číslo na vaši banku do oddělení blokací karty. Tam je potřeba zavolat a vyřídit pár formalit.

Telefonní čísla pro blokace karet:

  • Česká spořitelna – 800 207 207 (číslo pro ČR)
  • Era – 495 800 121
  • ČSOB – 495 800 111
  • Komerční banka – 420 955 512 230
  • Fio banka – 224 346 777
  • GE Money bank – 224 442 424

Já jsem ztratil kartu od Ery, takže jsem hned volal na jejich číslo. Asi během minutky jsem se dostal k operátorce, která po mě chtěla několik údajů – číslo účtu, ke kterému karta patřila, moje osobní údaje, adresu a dále informace o tom, zda jsem kartu ztratil nebo byla odcizena a zda to bylo tady v ČR nebo v zahraničí.

Nabídli mi rovnou vytvoření nové karty za poplatek, která mi dorazila odděleně s PINem asi během 10 dnů, poplatek za novou kartu byl 350 Kč.

Celá blokace tak probíhá velmi rychle, během 5 minut je karta blokovaná a máte vyřízenou objednávku na další debetní nebo kreditní kartu.

Ztráta platební nebo kreditní karty
Ohodnotit recenzi

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejlepsi

Ztráta platební nebo kreditní karty
Ohodnotit recenzi

Ztráta platební nebo kreditní karty
Ohodnotit recenzi